„Rola szkolnictwa zawodowego w kontekście współpracy szkół z pracodawcami oraz Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną” – to tytuł dzisiejszego spotkania w w Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łowiczu, w którym wzięła udział minister Joanna Kluzik-Rostkowska.

 

w Łowiczu

Foto:www.kuratorium.lodz.pl

 

W trakcie tego spotkania rozmawiała z samorządowcami i pracodaw- cami o szkolnictwie zawodowym i jego promocji wśród gimnazjalistów. Oto obszerny fragment informacji ze strony MEN o tym wydarzeniu:

 

 

Bardzo ważna jest współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi – powiedziała minister edukacji narodowej. Zależy mi, aby pracodawcy też współtworzyli i recenzowali podstawy programowe do nauki zawodów – dodała.

 

Szefowa resortu edukacji podkreśliła, że ważne jest współdziałanie z lokalnymi władzami przy pozyskiwaniu informacji jakich specjalistów potrzebuje dany region i w jakich zawodach należy kształcić. – To daje gwarancje na rozwój szkół zawodowych. W regionach powinno powstać miejsce, w którym będą zbierane oczekiwania rynku pracy – powiedziała minister.

 

Joanna Kluzik-Rostkowska przypomniała, że w nowej perspektywie finansowej UE są pieniądze dedykowane szkolnictwu zawodowemu. Marszałkowie województw mają w sumie na ten cel 900 mln euro. W budżecie MEN jest kolejne 124 mln euro. W trakcie konferencji rozmawiano też o egzaminach zawodowych.

 

Nie mam wątpliwości, że trzeba odbudować szkolnictwo zawodowe. Zaczęliśmy od „Roku Szkoły Zawodowców”, na jednym roku się jednak nie skończy – powiedziała na koniec spotkania szefowa MEN. […]

 

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele łódzkich władz i instytucji, w tym: Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzki, Jan Kamiński – Łódzki Kurator Oświaty, Danuta Zakrzewska – dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i Tomasz Sadzyński – prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej*.

 

*Już wkrótce zamieścimy wywiad z Tomaszem Sadzyńskim, w którym Pan Prezes mówi o tym jak ŁSSE wspierała i zamierza dalej wspierać szkolnictwo zawodowe.

 

 

 

Przeczytaj i zobacz fotoreportaż w „Dzienniku Łódzkim”: Joanna Kluzik-Rostkowska z wizytą w ŁowiczuJedna odpowiedź to “Minister Kluzik-Rostkowska w Łowiczu o współpracy szkół z pracodawcami”

  1. Wywiad z Prezesem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej | Obserwatorium Edukacji napisał:    […] Edukacji” od początku tego roku systematycznie informuje o przejawach aktywności kierownictwa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w sferze jej współpracy ze szkołami […]

Zostaw odpowiedź