Doszło do jednostronnego zerwania rozmów z nauczycielami przez minister edukacji Joannę Kluzik-Rostkowską. Minister edukacji nie prowadzi dialogu społecznego i prowokuje do wyjścia na ulicę – powiedział prezes Związku. – W tej sytuacji ZNP domaga się spotkania z premier Ewą Kopacz.

 

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska zerwała rozmowy z nauczycielami – powiedział dziś na briefingu prasowym prezes ZNP Sławomir Broniarz. Przypomniał, że zgodnie z ustaleniami, jakie zapadły podczas pierwszej tury rozmów 2 marca br., dzisiaj 9 marca o godz. 10.00 miało odbyć się kolejne spotkanie członków Prezydium ZG ZNP z minister edukacji na temat wynagrodzeń nauczycieli.

 

Na dzisiejsze negocjacje płacowe przyjechali do Warszawy członkowie ZNP z całej Polski.

 

Termin, miejsce i godzina spotkania były ustalone i dopasowane do kalendarza minister edukacji – powiedział szef ZNP. – Jeszcze w piątek, 6 marca Sekretariat Minister Edukacji potwierdził udział szefowej MEN w rozmowach zaplanowanych w siedzibie ZNP. Dzisiaj minister – z nieznanych nam powodów – nie pojawiła się na spotkaniu. Poinformowała nas o tym telefonicznie zaledwie 20 minut przed spotkaniem z przedstawicielami ZNP, wysyłając do ZNP niedecyzyjnych pracowników MEN.

 

Doszło do jednostronnego zerwania rozmów z nauczycielami przez minister edukacji Joannę Kluzik-Rostkowską. Minister edukacji nie prowadzi dialogu społecznego i prowokuje pracowników oświaty do wyjścia na ulicę – powiedział prezes Związku. – W tej sytuacji ZNP domaga się spotkania z premier Ewą Kopacz.

 

17 marca 2015 r. odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Głównego ZNP, podczas którego zapadnie decyzja ws. ewentualnego protestu nauczycieli.

 

Źródło: www.znp.edu.plJedna odpowiedź to “Minister edukacji zerwała rozmowy z nauczycielami”

  1. Rozmowy MEN – KSOiW NSZZ „S” nie zapobiegną protestom | Obserwatorium Edukacji napisał:    […] W miniony poniedziałek ZNP ogłosił, że minister edukacji zerwała z tym związkiem zapowiedziane wcześniej rozmowy o podwyżkach płac dla nauczycieli. Jak się okazuje, dwa dni później, 11 marca minister Kluzik-Rostkowska nie tylko że zasiadła do rozmów z przedstawicielami Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, to jeszcze opublikowano po nich wspólny komunikat. Co z tego, skoro „Radio Maryja” już wie, że i tak będą protesty. Ale po kolei: […]

Zostaw odpowiedź