Zgodnie z zapowiedzią – dziś, w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, odbyła się I Wojewódzka Konferencja Samorządów Uczniowskich. Jak na zadeklarowaną w nazwie skalę – wojewódzką – miała ona, jak widać, bardzo kameralny charakter. Szczególnie w porównaniu z pilotażową konferencją w Białymstoku widać to wyraźnie, że łódzcy organizatorzy poszli po „najmniejszej linii oporu”!

 

 

Oto program tego spotkania, przesyłany do szkół, których uczniowie – zgłoszeni za pośrednictwem systemu SIO – zostali na nią zakwalifikowani.

 

 

Jako że, mimo skrupulatnej kontroli, jakiej poddawani byli wszyscy przed wejściem na teren Urzędu Wojewódzkiego w gmachu przy ul. Piotrkowskiej 104, udało się nam wejść i uczestniczyć w części plenarnej Konferencji, postanowiliśmy z należytą starannością, przygotować z niej wierną relację, którą zamieścimy jutro.

 

 

 

Dziś zamieszczamy jedynie ten informacyjny materiał, odsyłając zainteresowanych do TVP3 Łódź, której kamera i mikrofon zarejestrowały początek konferencji – w tym miniwywiad z Łódzkim Kuratorem Oświaty dr Grzegorzem Wierzchowskim.

 

 

Tekst i zdjęcia

Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź