Od nocnej dyskusji w Sejmie minęło zaledwie kilka godzin i już na stronie MEN pojawił się komunikat:”Koniec z obowiązkiem szkolnym dla 6-latków”. Oto jego fragmenty:

 

Zgodnie z zapowiedzią minister Anna Zalewska przedstawiła projekt ustawy, który wprowadza obowiązek szkolny dla dzieci w wieku siedmiu lat.

 

Odwracamy coś, co było wbrew dziecku. Zmieniamy patrzenie na edukację. Najważniejsze jest dziecko. Ustawiamy rodzica i nauczyciela w partnerskich pozycjach – powiedziała w piątek szefowa MEN.

 

Minister Anna Zalewska wraz z poseł Marzeną Machałek przedstawiła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, który m.in. określa wiek obowiązku szkolnego na 7 lat. […] Zaprezentowany w piątek projekt będzie inicjatywą poselską. W najbliższych dniach trafi pod obrady.[…]

 

Projekt ustawy
Uzasadnienie

 

Cała informacja TUTAJ

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

 

 

Jak państwo Elbanowscy zabiegali o przywrócenie  wieku obowiązku szkolnego:

 

27 lutego 2015    Spotkanie Dudy i Elbanowskich

Kandydat na prezydenta Andrzej Duda spotkał się dzisiaj z Karoliną i Tomaszem Elbanowskimi. Oczywiście, głównym tematem rozmowy była forsowana przez rząd PO-PSL „reforma” edukacji, która zmusza 6-letnie dzieci do przedwczesnego pójścia do szkoły.

 

Źródło: www.niezalezna.pl

 
9 czerwca 2015     Andrzej Duda za wyborem rodziców, kiedy dzieci rozpoczną naukę w szkole

Prezydent elekt Andrzej Duda podtrzymał swoje stanowisko, że jest za wyborem rodziców, kiedy dzieci rozpoczynają naukę – poinformowała po spotkaniu z Dudą Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców. Potwierdziła to posłanka PiS Małgorzata Sadurska.

 

Źródło: www.wiadomosci.onet.pl

 
9 lipca 2015     Rozpoczęło się spotkanie Beaty Szydło z Karoliną Elbanowską

 

Ok. 13:40 w gabinecie wicemarszałka Senatu Stanisława Karczewskiego rozpoczęło się spotkanie Beaty Szydło z Karoliną Elbanowską. Tematem rozmowy są postulaty Elbanowskich dot. edukacji, a także pomysł PiS, by do referendum 6 września dopisać pytanie o 6-latki.

 

Źródło: www.300polityka.pl

 

 
23 listopada 2015      Szefowa MEN spotkała się z Karoliną i Tomaszem Elbanowskimi ze Stowarzyszenia „Rzecznik Praw Rodziców”.

 

– Dajemy wolność rodzicom. W grudniu przedstawimy projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, wprowadzający obowiązek szkolny dla dzieci siedmioletnich – zapowiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej minister edukacji Anna Zalewska. – Siedem lat to jest ten moment, w którym dzieci idą do szkoły – podkreśliła.

W spotkaniu wzięli udział także Karolina i Tomasz Elbanowscy oraz eksperci ze Stowarzyszenia „Rzecznik Praw Rodziców”.

 

Źródło: www.men.gov.plZostaw odpowiedź