Z zaprzyjaźnionej z nami „PIOMY” –  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim otrzymaliśmy informacje o kolejnej, wartej upowszechnienia, inicjatywie popularyzującej edukację techniczna. Oto fragmenty relacji, zamieszczonej na stronie BIP Urzędu Miasta Piotrków Trybunalski:

 

 

 

1 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbył się II Piknik Nauki i Techniki „Explorer”. Podczas imprezy zaprezentowało się ponad 60 wystawców, których prezentacje oglądało ponad 1000 uczestników.

 

 

Tłumy gimnazjalistów Dzień Dziecka spędziły na pikniku naukowym w ZSP nr 2. Tegoroczny „Explorer” pobił swoją poprzednią edycję, zarówno pod względem liczby wystawców, jak i odwiedzających targi. […]

 

 

Niespodzianką finału była prezentacja samochodu o napędzie elektrycznym, wykonanym przez grupę uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. z funduszy pozyskanych z projektu Ikea Family wraz z Fundacją Świętego Mikołaja. Wsparcie finansowo-techniczne otrzymaliśmy również od Polskiej Grupy Odlewniczej S.A. i Klubu Motocyklowego Quo Vadis opowiada Lidia Łopusiewicz, dyrektor ZSP nr 2.

 

 

 

Udziału w pikniku wzięli przedstawiciele wyższych uczelni: Wydział Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydział Inżynierii Środowiska i Biotechnologii, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów z Politechniki Częstochowskiej, Wydział Matematyczno-Przyrodniczy z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytet Jan Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim.[…]

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

 

Pełna treść informacji „Drugi Explorer za nami – fotoreportaż”  –  TUTAJ

 

 

Źródło (tekst i zdjęcia): www.piotrkow.pl

 

 

O imprezie tej informowały także Łódzkie Wiadomości Dnie – i to dwukrotnie:

 

ŁWD z 30 maja

Skonstruowali samochód o napędzie elektrycznym  [Po obejrzeniu wszystkich reklam – od 2’08” do 3’41” ]

 

ŁWD z 1 czerwca

II Piknik Naukowo-Techniczny „Explorer” [Po obejrzeniu wszystkich reklam: – od 12’35” do 14’20”]Zostaw odpowiedź