Foto: ZNP[www.pulshr.pl]

 

Sławomir Broniarz – Prezes Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego

 

 

Już 22 lipca media przekazywały stanowisko Sławomira Broniarza – Prezesa ZNP w sprawie obowiązkowych szczepień nauczycieli:

 

Jestem zwolennikiem szczepień, ale nie wyobrażam sobie, żeby nauczyciele byli jedyną grupą zawodową, która miałaby obowiązek szczepień przeciw COVID-19powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz. Jak mówił, należy promować szczepienia poprzez przekaz, jak dużym zagrożeniem jest ich brak.

[Źródło: www.pulshr.pl/edukacja/]

 

 

x           x           x

 

 

Foto: kuratorium.krakow.pl[www.portalsamorzadowy.pl]

 

Barbara Nowak – Małopolska Kurator Oświaty

 

 

Dziś (4 sierpnia 2021r.) „Portal Samorządowy” zamieścił informację: „Kurator oświaty przeciw przymusowi szczepienia nauczycieli”. Oto jego fragmenty:

 

W interesie bezpieczeństwa w szkole nauczyciele powinni się zaszczepić, ale jestem przeciwna przymusom powiedziała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Odnosząc się do szczepień uczniów, podkreśliła, że to powinna być wyłącznie decyzja rodziców. […]

 

„Jestem wolnościowcem, nauczycielem, który bardzo marzył o wolnej Polsce. Rozpoczęłam pracę w szkole w stanie wojennym, w 1982 r. Uważam, że w interesie bezpieczeństwa w szkole nauczyciele powinni się zaszczepić, ale jestem przeciwna przymusom” – powiedziała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. […]

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl]

 Zostaw odpowiedź