Foto:Jacek Szydło/Forum[www.newsweek.pl]

 

Dr hab. nauk prawnych Przemysław Czarnek, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – jako poseł, przed powołaniem na stanowisko Ministra Edukacji i Nauki.

 

 

Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował dzisiaj artykuł „Do odpowiedzialności może zostać pociągniętych 17 posłów, ale Sejm nie spieszy się z uchylaniem immunitetów”, który zaczyna się od informacji, dotyczącej ministra Przemysława Czarnka:

 

Minister edukacji może stracić poselską ochronę. Jednak nie nastąpi to szybko.

 

Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją – mówił w czerwcu ubiegłego roku Przemysław Czarnek z PiS, dziś minister edukacji i nauki.* I za tę wypowiedź może stracić immunitet.Wniosek w jego sprawie wpłynął do Sejmu 16 lutego.

 

Jest związany z prywatnym aktem oskarżenia, wniesionym przez dwie osoby homoseksualne wspierane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Ich zdaniem Czarnek dopuścił się pomówienia za pomocą środków masowego komunikowania, za co grozi nawet rok więzienia. – Jego wypowiedź godzi w prawa człowieka, będące podstawą cywilizacji europejskiej w obecnym kształcie – komentuje prezes ośrodka Konrad Dulkowski.

 

Minister wniosek bagatelizuje.Dwóch kompletnie nieznanych mi osobników, których w życiu na oczy nie widziałem, twierdzi, że znieważyłem ich wypowiedzią sprzed roku. Tani chwyt marketingowy. Tyle – mówi nam Czarnek.

 

A jeśli immunitet straci, to nieprędko. Kolejka takich spraw się wydłuża. […]

 

 

Cały artykuł „Do odpowiedzialności może zostać pociągniętych 17 posłów…” – TUTAJ

 

 

Źródło: www.rp.pl

 

*Zaznaczenie fragmentów przytoczonego tekstu pogrubioną czcionka – redakcja OE.

 

 

Dla przypomnienia:

 

14 czerwca 2020, portal TVN24: Oburzenie po słowach posła Czarnka. ‚Homofobiczna mowa nienawiści‚ ”

                                                                                                                                                    – TUTAJ

 

 

>14 czerwca 2020r.. strona TVP INFO: „Czarnek o swojej wypowiedzi dot. LGBT: Żądam zaprzestania jej zniekształcenia” – TUTAJ

 

 

W miejsce komentarza redakcji:

 

Źródło: www.google.com

 

Fragment Pomnika Poległych Stoczniowców – Gdańsk

 

 Zostaw odpowiedź