Już za kilka dni, 1 marca, rozpoczną się  zapisy do szkół podstawowych, które potrwają 4 tygodnie. Tylko do 21 maca mają czas rodzice, którzy chcieliby zapisać swe dzieci do szkół sportowych.

 

Foto: www. www.uml.lodz.pl

 

Z tej okazji w miniony czwartek, 22 lutego, przed wejściem do budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Czajkowskiego wiceprezydent Tomasz Trela zwołał „plenerową” konferencję prasową.

 

Poinformował tam o możliwości zapisywania dzieci do czterech nowych podstawówek, które powstaną 1 września w dotychczasowych siedzibach gimnazjów. Jednym z nich jest właśnie obiekt, który stał się tłem dla tego briefing’u, gdzie na miejsce likwidowanego PG nr 34 im. K.K. Baczyńskiego, obok XXXII LO, powraca SP nr 198, dla której zbudowano ten obiekt w latach siedemdziesiątych XX wieku, a która musiała ustąpić miejsca w czasach tworzenia gimnazjów.

 

Foto: www. www.uml.lodz.pl

 

Wiceprezydent Trela wystąpił przed banerem, który informował o nowych podstawówkach i terminach ich Dni Otwartych :

 

 

Oto informacja. jaką na ten temat zamieszczono w czwartek na stronie Urzędu Miasta Łodzi:

 

 

Baza sportowa, budynki po termomodernizacji, woonerf oraz… własny staw – takie atrakcje mają do zaoferowania rodzicom 6- i 7-latków nowe łódzkie podstawówki. Wszystkie placówki, które powstają w Gimnazjach nr 3, 13, 33 i 34* organizują dla rodziców Dni Otwarte, […]

 

– Oczywiście nabór zaczynamy od klas pierwszych, ale biorę pod uwagę, że całe klasy uczniów uczęszczających obecnie do innych szkół zechcą się przenieść do jednej z nowych placówek i zostaną przyjętepowiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. – Rodzice mają czas na zastanowienie się, przeanalizowanie a przede wszystkim porozumienie się między sobą, bo na pewno nie będziemy tworzyć nowych klas dla kilku osób. 

 

Zgodnie z ubiegłorocznymi zasadami w szkołach podstawowych obowiązuje ścisła rejonizacja, dzieci spoza rejonu zostaną przyjęte pod warunkiem, że w klasach rejonowych będą wolne miejsca. Na pewno nie będzie klas dla dzieci spoza rejonu. Tylko w Szkole Podstawowej nr 198 przy ul. Czajkowskiego nie będzie rejonizacji, ale dlatego, że będzie tam nabór do pierwszej klasy o profilu sportowym, gdzie o przyjęciu decyduje m.in. wynik testów sprawnościowych. […]

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 

*Nabór do „nowych” podstawówek to tak naprawdę  rekrutacja do reaktywowanych szkół podstawowych, które w tych budynkach działały pod tymi samymi numerami, zanim je zlikwidowano, aby  ulokować tam gimnazja.

 

 

O jednym z takich „Dni Otwartych” – w szkole przy ul. Zacisze, poinformowano  w dzisiejszych „Wydarzeniach” TV TOYA:  –  TUTAJ

 Zostaw odpowiedź