Organizator: Centrum Edukacji Obywatelskiej

Webinarium odbędzie się we czwartek 15 października o godz. 18:30.

 

Webinarium skierowane jest szczególnie do wychowawców i wychowawczyń klas IV-VIII, ale też do wszystkich innych osób zainteresowanych wychowawczą funkcją szkoły.

 

 

W gronie ekspertek i ekspertów zaangażowanych w sprawy szkolne będziemy się zastanawiać m.in.:


>co właściwie oznacza słowo „wychowanie” w kontekście szkolnym,


>czym jest autorytet nauczyciela-wychowawcy,


>ak rozmawiać z rodzicami i nie mylić zakresu kompetencji,


>czy godziny wychowawcze są w ogóle potrzebne,


>czy wychowanie w szkole to tylko godziny wychowawcze.

 

 

PROWADZĄCY:

 

Anna Konarzewska – edukatorka, tutorka i polonistka; dyplomowana nauczycielka oraz wychowawczyni. Należy do społeczności Superbelfrów RP oraz jest Ambasadorką Wiosny Edukacji. Autorka książki „Być (nie)zwykłym wychowawcą” oraz bloga „Być nauczycielem”. Liderka Gdańskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Pedagogika”. Wykładowca w Szkole Wyższej „Ateneum” w Gdańsku na kierunku Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem. Należy do społeczności MIE Expert (Microsoft Innovative Educator Expert), która zrzesza najbardziej innowacyjnych nauczycieli z całego świata.

 

Jarosław Kordziński- trener, mediator i coach, praktyk edukacyjny, od wielu lat uczestnik kluczowych projektów realizowanych przez instytucje centralne (MEN, CODN, ORE, CEO), regionalne bądź lokalne organizacje samorządowe (wojewódzkie placówki doskonalenia, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, powiatowe centra pomocy rodzinie, urzędy miast i gmin). Autor ponad 20 książek z zakresu edukacji oraz psychologii pozytywnej w tym pozycji, których tytuły określają moje główne zainteresowania: „Szkoła dialogu”, „Szkoła współpracy” i „Szkoła uczenia się” oraz „Autorytet nauczyciela”.

 

Emilia Kędziorek – koordynatorka programu wsparcia „Wychowanie to podstawa” w Centrum Edukacji Obywatelskiej, nauczycielka licealna z 26-letnim stażem (język łaciński, język polski, wiedza o kulturze), certyfikowana trenerka mindfulness, zainteresowana zastosowaniem metod uważności w pracy z uczniami i nauczycielami.

 

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WEBINARIUM

 

Webinarium jest zorganizowane na platformie Clickmeeting, dlatego, by wziąć w nim udział przy wykorzystaniu tej platformy, konieczna jest rejestracja pod linkiem: https://rejestracja.ceo.org.pl/…/ja-wychowawca-webinarium

 

Webinarium będzie także transmitowane na Facebooku. Udział w spotkaniu jest bezpłatny niezależnie od platformy.

 

Zarejestrowani uczestnicy i uczestniczki po wydarzeniu będą mogli wygenerować zaświadczenie potwierdzające udział (będzie to możliwe na stronie https://zaswiadczenia.ceo.org.pl/)

 

 

Źródło:www.facebook.com/events

 Zostaw odpowiedź