Wczoraj w łódzkim „Gastronomiku” odbyła się kolejna, już piąta, Kawiarenka Metodyczna Budzących się Polonistów. Jak widać na zdjęciu – uczestniczyły głównie polonistki, polonista był jeden.

 

 

 

 

Tym razem „daniem dnia” była oferta koleżanki Joanna Heftowicz (po lewej stronie za biurkiem) – nauczycielki j. polskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie k. Łęczycy, która podzieliła się swymi pomysłami na wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK) w lekcjach języka polskiego.

 

 

Nie przypadkiem to właśnie ona była mentorką tego spotkania. Od dawna znana jest w środowisku nauczycieli, nie tylko j. polskiego, jako pasjonatka gamifikacji w nauczaniu, przede wszystkim jako autorka bloga „Polonistka przy tablicy”, na którym prezentuje nietuzinkowe pomysły na przeprowadzenie lekcji języka polskiego. Można także korzystać z jej propozycji metodycznych na stronie Polonistyka”, na której prowadzi Praktyczny Przewodnik Nauczyciela”.

 

 

Szkoda, że tak niewiele osób uczących w łódzkich (i nie tylko) szkołach języka polskiego zdecydowało się uczestniczyć w tym spotkaniu.

 

 

Na podstawie materiałów

dostępnych w Internecie

zredagował Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź