Na progu letniej kanikuły „Obserwatorium Edukacji” inauguruje promowanie nietypowych ofert wartościowego zagospodaro- wania wolnego czasu, kierowanych do dzieci i młodzieży, którzy nie wyjechali na wakacje i spędzają je – w całości lub tylko w ich części – w swoim miejscu zamieszkania.

 

Zaczynamy od zaproszenia, które napłynęło od Fundacji  „Błękitnia”. Skierowane jest ono do rodziców dzieci w wieku od 4 do 12 lat, mieszkających w gminie Stryków – i nie tylko. Dotyczy ono oferty udziału ich dzieci w bezpłatnych warsztatach rękodzielniczych, których tematem przewodnim jest  tradycyjne wzornictwo regionu.

 

Warsztaty w Imielniku

 

W ramach  projektu „To tu, to tam. Plenerowy punkt warsztatowy dla dzieci”, począwszy od soboty 9 lipca, kiedy to o godz. 10:00 zainaugurowane zostaną pierwsze spotkania warsztatowe, uczestnicy tych zajęć będą mogli poznać w działaniu różne techniki twórcze, min. tkactwo na małym krośnie, malowanie na szkle, malowanie piaskiem, zdobienie tkaniny itp.  Dzieci będą miały również okazję wymalowania koszulek w oryginalne wzory, poznają także  technikę wyplatania koszy i wykonywania  ozdobnych wycinanek.

 

Organizatorzy zakładają, że podczas pięciu trzygodzinnych warsztatów uda im się zainspirować dzieci do dalszych poszukiwań lokalnych ciekawostek.

 

Wszystkie zajęcia będą odbywały się w Imielniku Starym (gmina Stryków). Zaproszenie skierowane jest także do mieszkańców pobliskich miejscowości: Dobieszków, Dobra, Kalonka…. Dojechać tam będą mogły również dzieci ze swymi opiekunami – mieszkające w miejscowościach na trasie autobusowych linii 60 i 60A do Imielnika Nowego, skąd do Imielnika Starego jest tylko kilkaset metrów.

 

 

Szczegółowe  informacje oraz zapisy:  Kama Krawczyk –  tel. 694 222 007, na fanpage Fundacji „Błękitnia”  lub pod adresem fundacja.blekitnia@gmail.com

 

 

 

 Zostaw odpowiedź