W piątek, 24 kwietnia, już po konferencji prasowej trzech ministrów, na MEN zamieszczono kilka komunikatów. Jeden z nich, obok tego o egzaminach, ma tytuł „Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.” Aby nikt nas nie posądził o cytowanie „wyrwanych z kontekstu fragmentów” – przytaczamy ten, zawierający bardzo ważne informacje, tekst:

 

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.

 

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

 

Przypomnijmy, że w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Za jej organizację odpowiada dyrektor szkoły.

 

 

Podstawa prawna*

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19*

 

 

Źródło: www.gov.pl/web/edukacja

 

 

 

*Rzecz w tym, iż aby coś stało się podstawą prawną nie wystarczy zamieszczenie pliku z projektem, jak to uczyniono także i w tym przypadku: zobacz TUTAJ

 

 

A oto jaki był stan aktów prawnych, opublikowanych w „Dzienniku Ustaw” – w chwili zamieszczania naszego materiału, t.zn. 25 kwietnia o godz. 14:30 :

 

 

 

 

Źródło: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/ByYear.xsp?type=WDU&year=2020Zostaw odpowiedź