W dniach 24 – 25 marca zapraszamy uczniów klas 8 oraz ich rodziców na e-Targi Edukacyjne. Organizatorem jest Urząd Miasta Łodzi wspólnie z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, a udział w e-Targach jest bezpłatny.

 

Z uwagi na pandemię koronawirusa drugi rok z rzędu niemożliwa jest organizacja klasycznych Targów Edukacyjnych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak odwiedzających. Ale niebawem młodzież kończąca edukację w szkołach podstawowych będzie musiała decydować co dalej, dlatego przez Internet zapozna się z ofertą szkół średnich.

 

Na specjalnej stronie Internetowej każda z placówek będzie miała swój kafelek, po kliknięciu uczeń przeniesie się do oferty interesującej go szkoły. W ten sam sposób dostępne będą wydarzenia towarzyszące przygotowane przez ŁCDNiKP.

 

Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi:Ofertę edukacyjną zaprezentują licea, technika i szkoły branżowe, które pracuję teraz nad prezentacjami i atrakcjami, które chcą pokazać na niekonwencjonalnych e-Targach. Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ma w ofercie szereg kursów, konferencji szkoleń dedykowanych uczniom oraz nauczycielom, więc będzie inaczej niż zwykle ale na pewno ciekawie.

 

Link do e-Targów będzie dostępny na stronie Urzędu Miasta Łodzi oraz ŁCDNiKP

 

 

Źródło: www.uml.lodz.pl/aktualnosci/

 Zostaw odpowiedź