1

 

Wczoraj w siedzibie w Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 6. edycji Wojewódzkiego Konkursu „ZAWODOWIEC”, zorganizowanego przez gospodarzy tej imprezy, pod honorowymi patronatami Wojewody Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi i Łódzkiego Kuratora Oświaty.

 

2

 

Salę gimnastyczną zespołu szkół przy ul. Wareckiej zapełnili licznie przybyli gościez Łódzkim Kuratorem Oświaty Janem Kamińskim na czele, laureaci i uczestnicy konkursu oraz uczniowie i nauczyciele szkoły-gospodarza.

 

2a  kurator

Pan Kurator dr Jan Kamiński został przez Gospodarzy imprezy wyróżniony Odznaką Przyjaciela Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Numer 20 Imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

 

Celem Konkursu było zachęcenie gimnazjalistów do tego, aby spojrzeli na swoją zawodową przyszłość i przedstawili wybrany przez siebie zawód – ten, o którym myślą, marzą, który ich najbardziej fascynuje, inspiruje i który – być może- chcieliby wykonywać w przyszłości.

 
Konkurs rozpisany był dla uczniów gimnazjum w czterech Kategoriach: Prezentacja multimedialna, Plakat, Fotografia, Opowiadanie. (Więcej informacji – Regulamin Konkursu – plik PDF)

 
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 258 uczniów z 52 gimnazjów m. Łodzi i z wielu tych szkół działających na terenie województwa łódzkiego.

 

 

3a

Po części oficjalnej ogłoszono werdykt jury konkursu i przystąpiono do wręczania dyplomów i nagród laureatom.

 

 

LAUREACI KONKURSU

 

Kategoria OPOWIADANIE
I miejsce – Kamila Przygoda z Gimnazjum nr 2 im. Jana Wegnera w Łowiczu. Tytuł pracy: „Sherlock Holmes w prosektorium, czyli o lekarzu medycyny sądowej”

II miejsce – Paulina Sitarska z Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu za pracę zatytułowaną :”Detektyw”

III miejsce – Michalina Krzemianowska z Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej
w Wieluniu za pracę zatytułowaną : „Policjant”
wyróżnienie:

Kacper Olszewski z Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Strykowie za pracę zatytułowaną
„Reżyser”

 

 

Kategoria PLAKAT

I miejsce – Wiktoria Kacprzak z Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku za pracę zatytułowaną „Malarz”

II miejsce – Aleksandra Kubiak z Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej, Tytuł pracy: „Leon Zawodowiec”

III miejsce – Ines Maciejczyk, z Gimnazjum nr 12 im. Noblistów Polskich w Łodzi, za pracę zatytułowaną „Architekt”,
Dwa wyróżnienia dla:

– Natalii Wójcik, z Gimnazjum w Ksawerowie za pracę zatytułowaną „Fotograf”

– Aleksandry Kubiak z Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej, Tytuł pracy: „Leon Zawodowiec”

 

 

Kategoria FOTOGRAFIA

I miejsce – Aleksandra Wrzesień z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy za pracę zatytułowaną „ZEGARMISTRZ”

II miejsce – Klaudia Dudek z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Rawie Mazowieckiej, za pracę zatytułowaną „GEODETA”

III miejsce – Barbara Lewandowska z Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łodzi za pracę zatytułowaną „Fotograf”
wyróżnienie dla:
Anny Chruściany i Klaudii Nowak z Gimnazjum nr 13 im. Generała Józefa Bema w Łodzi, za pracę zatytułowaną „NAUCZYCIEL PLASTYKI”.

 

 

Kategoria PREZENTACJA MULTIMEDIALNA
I miejsce – Fabian Czuba i Adrian Ogiela z Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu, za prezentację zatytułowaną „STRAŻAK”

II miejsce – Bartłomiej Wróblewski z Gimnazjum Zespołu Szkół Nr 5 im. Marii Konopnickiej w Pabianicach TYTUŁ prezentacji „STOLARZ”

III miejsce – ex æquo
– Ada Szymorek i Daria Szewczyk z Gimnazjum nr 44 im. Wisławy Szymborskiej w Łodzi , za prezentację zatytułowaną „KRAWIEC”

– Sandra Wójt z Gimnazjum Św. Jadwigi Królowej Polski w Kurowicach, za prezentację zatytułowaną „TECHNIK GEODETA”

Wyróżnienie

Emilia Zimnicka z Gimnazjum nr 24 im. Generała Józefa Wybickiego w Łodzi. Tytuł pracy „FOTOGRAF”

 

W tej kategorii nadesłano aż 85 prac.

 

 

W części artystycznej wystąpili: uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi:

 

4a klarneciści X

Maksymilian Błaszczyński i Krzysztof Wrona – klarnet

 

 

5a akordeonista X

Jakub Sofiński – akordeon

 

 

Wystąpili także uczniowie ZSP 20 w Łodzi, rozwijający swe zainteresowania w szkolnym kabarecie „HADES”:

 

6 Ślusarz X

W skeczu „Ślusarz” Juliana Tuwima – Wojciech Gawin i Łukasz Bartosik

 

 

7 Fachowcy

W skeczu „Hydraulik”, czyli „Ucz się, Jasiu” z Kabaretu „Dudek” – Stanisław Dziedzianowicz, Damian Szczepankiewicz i Adrian Warsicki

 

 

Wręczono także pamiątkowe dyplomy wszystkim opiekunom laureatów Konkursu

 

 

8 Oglądanie prac

Po zakończeniu uroczystości można było oglądać wystawę prac konkursowych

 

 

Organizatorzy kierują swe szczególne podziękowania sponsorom: firmie GALMET, Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi i Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

 

 
Relację, na podstawie informacji nadesłanej przez Włodzimierza Drewnowskiego
nauczyciela ZSP nr 20 w Łodzi
opracował Włodzisław Kuzitowicz

Wszystkie zdjęcia: Kamil Woźniczka – ucz. Kl. II Toe. ZSP Nr 20 w Łodzi
(więcej zdjęć – fanpage ZSP nr 2o w Łodzi – TUTAJ)



Zostaw odpowiedź