Foto: Maciej Andrzejewski [www.kronika.uni.lodz.pl]

 

Profesor Antoni Różalski – rektor Uniwersytetu Łódzkiego – dokonuje symbolicznej immatrykulacji studentek I roku. 2 października 2017 r.

 

 

W „Dzienniku Łódzkim” można dzisiaj przeczytać artykuł, zatytułowany „Uniwersytet Łódzki rozstrzygnie rekrutację na studia we wrześniu”. Oto jego fragment:

 

[…] W poniedziałek (27 kwietnia) późnym popołudniem Paweł Śpiechowicz, rzecznik Uniwersytetu Łódzkiego, poinformował, że senat tej uczelni (na pierwszym w swojej historii posiedzeniu zdalnym) podjął uchwałę w sprawie nowego harmonogramu naboru.

 

Kandydaci na studia stacjonarne UŁ mogą zapisywać się na wybrane kierunki od 1 czerwca do 3 września. Dostaną oni termin na zamieszczanie, w systemie elektronicznej rekrutacji, wyników z matur – które decydują o sukcesie w naborze – do 7 września.

 

Trzy dni później uczelnia ogłosi listy zakwalifikowanych. W dniach 11-15 września będą mogli oni donosić dokumenty potwierdzające podjęcie studiów. Ci, którzy tego nie zrobią, zwolnią część miejsc dla pierwotnie niezakwalifikowanych i 24 września UŁ ogłosi ostateczne listy przyjętych.

 

 

Jeśli w tym roku absolwent ogólniaka lub technikum „obleje” maturę w pierwszym terminie, do poprawki będzie mógł przystąpić 8 września i pozna wynik drugiego terminu egzaminu dojrzałości dopiero 30 września. Czy to oznacza, że poprawkowicz nie będzie mógł już skorzystać z oferty UŁ?  Nie wykluczamy dodatkowych terminów. Będziemy starali się iść na rękę kandydatom – mówi Paweł Śpiechowicz.[…]

 

 

Cały artykuł „Uniwersytet Łódzki rozstrzygnie rekrutację na studia we wrześniu”    –    TUTAJ

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 Zostaw odpowiedź