Uczestnicy XI Kongresu Kadry Kierowniczej Oświaty kontynuowali dziś swe prace w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Jak już z informowaliśmy, pełna relacja z jego przebiegu zostanie opracowana i zamieszczona na stronie OE w niedalekiej przyszłości. Dziś zamieszczamy  kilka zdjęć dokumentujących wybrane wydarzenia tego dnia:

 

dsc00181

Debata „Rola samorządu uczniowskiego w wychowaniu nowego pokolenia” – prowadzący: dr Jędrzej Witkowski (CEO)

 

 

dsc00193

Danuta Sterna (CEO) – „Jak pracować z OK. zeszytem

 

dsc00231

Dr hab. Małgorzata Żytko, prof. UW – „Czas kręgu” – wykład o korzyściach, jakie daje uczenie w innej niż tradycyjna klasa szkolna przestrzeni edukacyjnej.

 

 

dsc00209

 

Kontynuacja tematu samorządności uczniowskiej – „Sesja dobrych praktyk – samorząd uczniowski szkołą demokracji” – prowadzący: dr Jędrzej Witkowski (CEO) – prezentacje działania samorządów uczniowskich, realizujących programy CEO

 

 

Równolegle pracowały zespoły robocze, wypracowujące stanowisko uczestników Kongresu wobec przygotowywanej przez MEN reformy edukacji. Oto przykłady efektów tych działań:

 

dsc00188

 

dsc00201

dsc00206

dsc00208

 

 

Z przyczyn logistycznych (wykupiony wcześniej bilet powrotny do Łodzi – na godzinę odjazdu dostosowaną do planowanej wcześniej pory zakończenia Kongresu) Wasz korespondent nie uczestniczył w spotkaniu z reprezentującym MEN podsekretarzem stanu Maciejem Kopciem – które odbyło się po godz. 15. – w terminie narzuconym przez ministerstwo.

 

 

Tekst i zdjęcia

Włodzisław Kuzitowicz

 

Aby zrekompensować Czytelnikom brak relacji ze spotkania uczestników XI Kongresu OSKKO z wiceministrem Maciejem Kopciem zamieszczamy linki do artykułów na ten temat:

 

Portal  W POLITYCE  –  Dyrektorzy szkół krytykują zapowiedź reformy oświatowej. Wiceszef MEN: Gimnazja się nie sprawdziły

 

„Gazeta Wyborcza”„Pośpiech, bałagan, stracone roczniki”. Dyrektorzy szkół krytykują reformę edukacjiZostaw odpowiedź