„Dziennik Łódzki” poinformował o decyzji Wydziału Edukacji UMŁ w sprawie podziału środków z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wynika z tej informacji, że w stosunku do kwot, o jakie wystąpiły szkoły podstawowe w tym roku (ok. 1 mil. zł) środków do rozdysponowania jest o 2/3 mniej. Władza zdecydowała, że niezależnie od wielkości szkoły ani środowiska w którym działa, wszystkie placówki otrzymają jednakowo – po 3,8 tyś zł.

 

Oto fragment artykułu, zawierający wypowiedzi dyrektorek dwu szkół podstawowych:

 

Dotacja pozwoli na zajęcia tylko do czerwca – mówi Elżbieta Jankowska-Muzolf, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23 z ulicy Gdańskiej (wnioskowała o 25 tys. zł).

 

Małgorzata Tomaszewska, dyrektor SP nr 111 z ul. Jaracza (wnioskowała o 20 tys. zł), tłumaczy, że w rejonie jej szkoły każde dodatkowe zajęcia z socjoterapeutą są na wagę złota. W ubiegłym roku otrzymała na zajęcia z funduszu antyalkoholowego 5 tys. zł, więc, jak zauważa Małgorzata Tomaszewska, pomoc dla SP nr 111 się zmniejszyła – i trafiła do szkół z bardziej zamożnych osiedli.

 

Cały artykuł pt. Walka z alkoholizmem w łódzkich szkołach. Dyrektorzy skarżą się na podział „kapslowego”  TUTAJ

 

Źródło: www.dzienniklodzki.plKomentarze niedostępne