Screen z pliku Yoy Tube

 

Cała sprawa ma swój początek podczas środowej (4 listopada) konferencji prasowej prremiera Morawieckiego. Tak o tym informował portal Fakt24:

 

 

Na wsparcie pracy zdalnej przez nauczycieli przeznaczamy dodatkowy bon na zakup akcesoriów do pracy zdalnej – 500 zł – tak w środę, podczas konferencji dotyczącej nowych obostrzeń ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Od kiedy będzie wsparcie? Na jakich zasadach? W czasie konferencji dopytywaliśmy premiera o szczegóły, szef rządu zapewniał, że szczegóły będą znane wkrótce.

[Źródło: www.fakt.pl]

 

 

W czwartek (5 listopada) portal money.pl zamieścił artykuł zatytułowany „500+ dla nauczycieli. Wsparcie ma być, ale na jakich warunkach? ‚Żeby nie było jak z tarczami’”. Oto jego początkowy akapit:

 

Rządzący zdecydowali, że wobec przeniesienia całości edukacji szkolnej do sieci, trzeba finansowo wesprzeć nauczycieli. Premier Mateusz Morawiecki obiecał w środę po 500 zł dla nich. Problem w tym, że nieznane są zasady przyznawania tych środków i nikt nie jest w stanie powiedzieć, kiedy zostaną ustalone.[…]  [Źródło: www.money.pl]

 

 

x           x           x

 

 

Szkoda czasu na szukanie podstawy prawnej, regulującej procedury tego obiecanego wsparcie finansowego nieplanowanych kosztów zdalnego nauczania. Do wieczora 6 listopada jedynym źródłem wiedzy są dwa „plakaciki”, zamieszczone na fanpage MEN:

 

Rządowe wsparcie w ramach nauki zdalnej. Jaki sprzęt będzie mógł być zrefundowany w ramach #500dlaNauczycieli?

 

 

 

Do kiedy należy złożyć wniosek do dyrektora szkoły lub placówki. Do kiedy rozpatrzenie wniosków? Harmonogram rządowego wsparcia dla nauczycieli – 500 zł na naukę zdalną:

 

 

Źródło: www.facebook.com/ministerstwo.edukacji

 Zostaw odpowiedź