Jak informują łódzkie media – konkurs na stanowisko Łódzkiego Kuratora Oświaty, który dziś rozstrzygnięto w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi, wygrał dr Grzegorz Wierzchowski*ostatnio nauczyciel historii w Publicznym Gimnazjum Nr 2 im. św. Alojzego Orione w Zduńskiej Woli. Poprzednio, do sierpnia 2014 roku, był on dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli-Karsznicach.

 

 

kurator nowy

Foto:www.google.pl

 

Jak podaje „Dziennik Łódzki” – „do drugiego etapu konkursu – po zbadaniu nadesłanych ofert pod względem formalnym – zakwalifikowanych zostało 3 spośród 8 zgłoszonych kandydatów, którzy zaprezentowali swoje koncepcje funkcjonowania kuratorium oświaty i odpowiadali na pytania członków 8-osobowej komisji”. [www.dzienniklodzki.pl ]

 

 

Teraz ostateczna decyzja o mianowaniu należy do pani minister Anny Zalewskiej.

 

*Dr Grzegorz Wierzchowski ur. w 1974 roku w Zamieściu. Ukończył studia historyczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2011 roku obronił na Uniwersytecie Wrocławskim rozprawę doktorską pt.: Dzieje klasztoru dominikanów w Sieradzu (lata 30. XIII wieku do 1864 roku) napisaną pod kierunkiem prof. Dr. Hab. Marka Derwicha. Na jej podstawie wydał książkę, zatytułowaną „Dzieje klasztoru dominikanów w Sieradzu„. Brał czynny udział w kilku konferencjach naukowych. Jest autorem artykułów poświęconych dziejom sieradzkiego klasztoru. W kręgu jego zainteresowań badawczych znajduję się historia zakonów i kultura monastyczna oraz dzieje Sieradza.

 

 

Zobacz także:

 

W „Dzienniku Łódzkim”: Grzegorz Wierzchowski wygrał konkurs na łódzkiego kuratora oświaty

W „Gazecie Wyborczej”: Nowy kurator oświaty – historyk, znawca klasztoru dominikanówZostaw odpowiedź