Screen z filmu „Rzuciliśmy szkołę…” na You Tube

 

Siedzą, od lewej:Marysia, Maciek, Natalia i Marysia-Rysia.

 

 

Rzuciliśmy szkołę – co powiedzieli ludzie

 

A gdyby spojrzeć na życie inaczej? A gdyby wyjść poza utarty schemat? A gdyby przestać chodzić do szkoły?

 

To tak się da? Można uczyć się samemu w domu? Na czym to polega? Trzeba spełniać jakieś konkretne wymogi? Właśnie na te (i inne) pytania chcemy odpowiedzieć na tym kanale. Chcemy pokazać, że można wziąć odpowiedzialność za swoje życie, że można inaczej.

 

Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy postanowili podjąć wyzwanie i przejść na edukację domową (ED). Mimo wielu łączących nas cech, każdy z nas jest inny, ma inne podejście do nauki, inny charakter, styl bycia, motyw, który pchnął go do spełniania obowiązku szkolnego poza szkołą… Każdy chce się podzielić swoim doświadczeniem i przemyśleniami. Kim jesteśmy?

 

Natalia (ta blondynka w krótszych włosach) chodzi do drugiej klasy liceum na ED. Jest lekko szaloną osobą z raczej pozytywnym podejściem do życia. Lubi, kiedy wokół dużo się dzieje. Uwielbia angażować się w wiele różnych wydarzeń i akcji, wychodzić swoim lękom naprzeciw, podejmować pewne ryzyko. Co może powiedzieć Wam od siebie? Żebyście się nie bali próbować nowych rzeczy, „strach ma wielkie oczy” – lepiej żałować rzeczy, które się zrobiło, niż tych, których się bało.

 

Marysia (krótkowłosa) – kilka miesięcy temu skończyła gimnazjum jak każdy inny uczeń. Nie od wczoraj uważała, że szkoła zabiera jej zbyt dużo czasu, a po wakacjach miało być jeszcze gorzej. Postanowiła coś z tym zrobić i tak oto jest tutaj jako licealistka, która nie chodzi do szkoły.

 

Maciek – były uczeń szkoły sportowej o kierunku piłkarskim. Aktualnie ma 17 lat i jest w drugiej klasie liceum na edukacji domowej. Interesuje się szeroko pojętymi zagadnieniami „sport i zdrowie”, wliczając w to m.in. treningi fizyczne, dietetykę, psychologię i fizjoterapię.

 

Marysia, Rysia (ta długowłosa) – licealistka ucząca się w domu. Za cel postawiła sobie obalenie stereotypu, że humaniści nie mają przyszłości. Uwielbia czytać (szczególnie twórczość C.S. Lewisa), pisać i chodzić na długie spacery. Pasjonuje się duchowością ignacjańską i edukacją alternatywną. Marzy o założeniu własnej szkoły.

 

Zapraszamy również wszystkich gorąco na konto na instagramie naszego kolegi, gdzie także są omawiane zagadnienia edukacji domowej: https://instagram.com/nietypowymatfiz…

 

 

Plik z filmem „Rzuciliśmy szkołę – co powiedzieli ludzie” (17’09”) – Yoy Tube   –   TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.youtube.com

 Zostaw odpowiedź