Tylko dzięki Fb profilowi pani wiceprezydent miasta Małgorzacie Moskwa-Wodnickiej dowiedzieliśmy się o tej „imprezie masowej”, która odbyła się wczoraj (7 grudnia 2023 r.) w „Małej Atlas Arenie”:

 

 

 

Ponad 600 dyrektorów i wicedyrektorów przedszkoli, szkół i placówek edukacyjnych otrzymało nagrody z okazji 600-lecia Łodzi. Wraz z Hanną Zdanowską dziękujemy w ten sposób za Państwa wysiłek, zaangażowanie oraz poszukiwanie nowatorskich rozwiązań przyczyniających się do podnoszenia poziomu i jakości kształcenia najmłodszych łodzian. Gratuluję wszystkim nagrodzonym.

 

 

Miło było się z Państwem spotkać. A spotkanie uświetnił występ artystyczny w wykonaniu zespołu Forminga z Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.

 

 

 

Źródło: www.facebook.com/MoskwaWodnicka/

 

 

 

Komentarz redakcji:

 

Uroczystość ta odbyła się – jak to napisała pani wiceprezydent – „z okazji 600-lecia Łodzi” w Sport Arenie, hali w której zazwyczaj odbywają się rozgrywki piłki siatkowej i koszykówki, wybudowanej obok Atlas Areny. Z relacji osób uczestniczących wiemy, że w roli szatniarzy wystąpili pracownicy Wydziału Edukacji, że dodatkową atrakcją był nie tylko występ młodych aktorów z Pałacu Młodzieży, ale także darmowy „słodki bufet”, w którym pyszności do kawy i herbaty serwowali uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego z ul. Franciszkańskiej.

 

Jednak najdziwniejszy w tej sytuacji nie jest fakt, że żadne lokalne media o tym wydarzeniu nie poinformowały (bo nie miały wstępu), ale że władze miasta znalazły w końcówce roku budżetowego (o którym przy każdej okazji głoszą jak jest on ubogi) pieniądze na nagrody dla tych wszystkich osób – po 2000 zł dla dyrektorów i 1000 zł dla wicedyrektorów, co szacuję na wydatek ponad 800 000 zł.

 

Przy okazji warto zwrócić uwagę, że posłużono się formułą „nagroda” aby obdarować WSZYSTKICH funkcyjnych, bez względu na jakość świadczonej przez nich pracy. [WK]Jedna odpowiedź to “Przemilczana przez łódzkie media uroczystość – podobno z okazji 600-lecia miasta”

  1. Felieton nr 513. O piątkowym rozporządzeniu MEN i przedświątecznym spotkaniu w EC 1 | Obserwatorium Edukacji napisał:    […] skierowana do dyrektorów  miejskich placówek oświatowo-wychowawczych. Poprzednia odbyła się 7 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie ponad 600 dyrektorów i wicedyrektorów przedszkoli, szkół i placówek edukacyjnych […]

Zostaw odpowiedź