Portal oswiata.abc.com informuje o wywiadzie, jaki ze Sławomirem Broniarzem – prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego przeprowadził Artur Radwan z „Gazety Prawnej”. Oto jakie jego fragmenty, zawierające wypowiedzi Prezesa, zamieścił przywołany wyżej portal [Wybór]:

 

Jeśli nauczyciele nie będą objęci podwyżkami, będziemy się domagać, aby rząd takie stanowisko przedstawił jeszcze przed czerwcem. Tym bardziej że co roku w tym miesiącu są prezentowane makrowskaźniki do budżetu na kolejny rok. – mówi Broniarz W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”. Tłumaczy także, że odłożenie dyskusji o podwyżkach na rok wyborczy nie było zamierzone. […]

 

ZNP domaga się 10-proc. wzrostu płac. Jest on bardzo uzasadniony z punktu tych 500 tys. nauczycieli. – tłumaczy Broniarz – Interesuje nas, czy w obszarze 40 mld zł, które z budżetu w postaci subwencji oświatowej trafia do gmin, można zlikwidować część dodatków i włączyć je do pensji zasadniczej. Jeśli w obecnym kształcie nie da się części z nich zlikwidować, na pewno jest potrzeba rozmów o wzroście płac i zwiększenia subwencji.

 

 

Cały artykuł „ZNP: w walce o podwyżki wszystkie chwyty dozwolone” – TUTAJ

 

Źródło: www.oswiata.abc.com.pl

 

Wywiad w „Gazecie Prawnej”: Sławomir Broniarz: Na podwyżki dla nauczycieli potrzeba 4 mld złZostaw odpowiedź