Foto: www.google.pl

 

Marzena Machałek

 

 

Gorąca wiadomość kadrowa z ul. Szucha: Marzena Machałek nowym wiceministrem edukacji. Oto fragment informacji o tej nominacji z portalu INTERIA.PL:

 

Premier Beata Szydło powołała w piątek Marzenę Machałek na stanowisko wiceministra edukacji. Machałek zastąpi w MEN Teresę Wargocką  (która odpowiadała m.in. za kształcenie zawodowe i specjalne. WK ) – poinformowało w piątek ministerstwo.

 

Jak powiedziała PAP rzeczniczka resortu Anna Ostrowska, dotychczasowa wiceminister, Teresa Wargocka „zrezygnowała ze stanowiska z powodów osobistych”.[…]

 

Cała informacja „MEN: Marzena Machałek nowym wiceministrem edukacji”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.fakty.interia.pl

 

 

 

Z pominięciem niektórych faktów napisano o tej roszadzie także na oficjalnej stronie MEN. Oto fragment:

 

Dziś, 10 marca br. Premier Beata Szydło powołała Panią Marzenę Machałek na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Nowa wiceminister edukacji przejmie obowiązki Pani Teresy Wargockiej.

 

Marzena Machałek urodziła się 29 sierpnia 1960 r. we Wrocławiu. Ukończyła studia z zakresu filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim w 1992, a także ukończyła studia podyplomowe z nadzoru pedagogicznego oraz organizacji i zarządzania. W latach 80-tych zaangażowana była w działalność „NSZZ Solidarność”.[…]

 

Cały komunikat  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

 

Komentarz redakcyjny:

Odeszła z MEN Teresa Wargocka – ostatni człowiek w kierownictwie tego resortu, który wiedział na czym polega codzienność kształcenia zawodowego, kto – bez wątpienia – znał definicję dualnego systemu kształcenia zawodowego. Może kiedyś dowiemy się, co było prawdziwym powodem rezygnacji tej byłej dyrektorki Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Może nie mogły przejść Jej przez usta słowa „szkoła branżowa”?….

 

 Zostaw odpowiedź