Foto: Jakub Porzycki/Agencja Gazeta [www.krakow.wyborcza.pl]

 

Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Dobczycach

 

 

Na stronie tvn24.pl/krakow/ zamieszczono dziś najnowszą informację o kolejnym etapie postępowania dyscyplinarnego wobec dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach, zatytułowaną „Uczniowie poszli na spotkanie o konstytucji. Dyrektorka zawieszona, ma stanąć przed komisją dyscyplinarną”. Oto fragmenty tego tekstu:

 

[…] Akcja została przeprowadzona w czerwcu. Spotkania z cyklu „Tour de Konstytucja” odbywały się wówczas na terenie całej Polski. Omawiano na nich prawa i obowiązki obywatelskie.

 

W Dobczycach w takim spotkaniu uczestniczyli uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej nr 1. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, zapowiedział później wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które zgodziły się na udział uczniów w wydarzeniu. Ich obecność na spotkaniu dotyczącym konstytucji nazwał  „obrzydliwym i skandalicznym”. Podjęcie kroków zapowiedziała też Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty. […]

 

Burmistrz Dobczyc przekonuje, że nie chciał zawieszać dyrektorki, ale został do tego zobowiązany przez kuratorium. – Przepisy, według moich radców prawnych, wymagały podjęcia decyzji bez możliwości wystawienia oceny przez organ prowadzący. Ja muszę stosować się do przepisów które zobowiązują mnie, jeśli chodzi o organ nadzoru pedagogicznego. Zostałem praktycznie zobligowany tłumaczy Tomasz Suś, burmistrz Dobczyc.

 

Ostatecznie wniosek o zawieszenie dyrektorki wpłynął od rzecznika dyscyplinarnego przy wojewodzie małopolskim i rzecznika praw dziecka. Pod koniec września zapadła decyzja, że ma stanąć przed komisją dyscyplinarną.

 

W uzasadnieniu decyzji czytamy, że uczniowie podczas spotkania dotyczącego konstytucji zostali narażeni na treści niedostosowane do ich wieku rozwojowego.

 

 

 

Źródło: www.tvn24.pl/krakow

 Zostaw odpowiedź