klas-szkolna

Foto: www.google.pl

 

10 stycznia Nowa Trybuna Opolska”  zamieściła informację pt. „Komprachcice: Protest rodziców przeciwko likwidacji gimnazjów. Uczniowie nie poszli do szkoły”. Oto jej fragmenty:

 

To była spontaniczna akcja rodziców. W poniedziałek wieczorem zaczęli skrzykiwać się na portalach społecznościowych, rozdzwoniły się telefony. Postanowiliśmy zatrzymać dzieci w domach, bo tylko w ten sposób możemy wyrazić nasz sprzeciw wobec likwidacji gimnazjów i reformie, która jest jedynie polityczną rozgrywką. […] – mówi mama jednej z gimnazjalistek z Komprachcic.

 

 

Na 214 uczniów naszej szkoły, na lekcjach obecnych jest zaledwie 67. To frekwencja na poziomie 30 procent. Jedna z klas drugich nie stawiła się w całości. Nauczyciele pracują normalnie, robią powtórki materiałumówi Bogumiła Sawaryn, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Komprachcicach. [www.nto.pl]

 

 

Nie trzeba było długo czekać na reakcję przedstawiciela MEN „w terenie” – Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka*. Oto informacja zat. „Kary dla uczniów za protest ws. gimnazjów” jaką na portalu Wirtualna Polska zamieszczono w środę 11 stycznia (fragmenty):

 

Uczniom ze szkoły w Komprachcicach, którzy uczestniczyli w proteście ws. likwidacji gimnazjów grozi obniżenie oceny z zachowania. We wtorek na lekcjach w tej szkole na Opolszczyźnie nie było ponad połowy uczniów.

 

Dzieci na zajęcia nie wysłali w proteście rodzice przeciwni likwidacji gimnazjów. […] Szkoła w żaden sposób nie namawiała nikogo do udziału w tym proteście – powiedziała PAP dyrektor gimnazjum w Komprachcicach Bogumiła Sawaryn.[…]

 

Tymczasem opolski kurator oświaty zapowiedział kontrolę w szkole, która ma wyjaśnić, czy we właściwy sposób realizowano tam przepisy o obowiązku szkolnym. Prawo wskazuje bowiem dyrektora szkoły jako osobę, która kontroluje wypełnianie tego obowiązku przez rodziców.[…]

 

Cała informacja  –  TUTAJ

 

Źródło:www.wiadomosci.wp.pl

 

 

* Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty. Do powołania go na to stanowisko, od 2010r. był naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Brzegu. Przedtem przez 11 lat był zastępcą dyrektora w II Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Brzegu.

 

 

Wyciąg ze Statutu Publicznego Gimnazjum w Komprachcicach  –  TUTAJ

 Zostaw odpowiedź