Na stronie „Dziennika Łódzkiego” dziś rano (4 marca 22022r.) pojawił się artykuł Marcina Dardy zatytułowany „Szkoły i przedszkola w Łodzi, które przyjmą dzieci z Ukrainy. Lista szkół gotowych na przyjęci uchodźców”.

 

Foto: Nexta/Twitter[www.dzienniklodzki.pl]

 

 

Wydział edukacji Urzędu Miasta Łodzi wyznaczył po jednej szkole i przedszkolu w każdej dzielnicy miasta, w których będą się uczyć dzieci uchodźców z Ukrainy. Do podstawówek przyjęto już 55 uczniów.

 

Wyznaczone przedszkola i szkoły podstawowe mają pełnić rolę punktów węzłowych dla dzieci uchodźców z Ukrainy. Zapewnią im miejsca „od ręki”, mają mieć powiększone oddziały i być otwarte na zapotrzebowania uchodźców.

 

Przedszkola miejskie, które wyznaczono to:

 

Przedszkole Miejskie nr 163 (ul. Czernika 1/3)

Przedszkole Miejskie nr 235 (ul. Stawowa 28)

Przedszkole Miejskie nr 236 (ul. Kusocińskiego 100)

Przedszkole Miejskie nr 66 (ul. Grażyny 34)

Przedszkole Miejskie nr 125 (ul. Małachowskiego 14/20)

 

Pięć podstawówek, w których natychmiast

będą przyjmowani dzieci uchodźców to:

 

Szkoła Podstawowa nr 170 (ul. Miedziana 1/3)

Szkoła Podstawowa nr 40 (ul. Praussa 2)

Szkoła Podstawowa nr 175 (ul. Pomorska 27)

Szkoła Podstawowa nr 138 (ul św. Franciszka z Asyżu 53)

Szkoła Podstawowa nr 84 (ul. Wici 16)

 

[…]

 

Starszymi uczniami przybyłymi do Łodzi z Ukrainy zajmie się na razie XXIII Liceum Ogólnokształcące (ul. Piłsudskiego 159). To placówka, która ma doświadczenie w pracy z uczniami cudzoziemskimi, także ukraińskimi. XXIII LO będzie czymś na kształt szkoły pierwszego kontaktu, bo w miarę zapotrzebowania, na uchodźców będą się otwierać także szkoły zawodowe.

 

Dla dzieci, które nie są gotowe, by uczęszczać do szkół, opiekę zapewnić mają m.in. trzy centra edukacji pozaszkolnej. Według stanu na czwartek (3 marca) do łódzkich podstawówek przyjęto 55 dzieci z Ukrainy, do przedszkoli trójkę dzieci, a także sześcioro uczniów szkół ponadpodstawowych. […]

 

Z kolei zgłoszenia do żłobków mają być rozpatrywane indywidualnie w tym sensie, że nie wyznaczono „specjalnych” dla dzieci uchodźców. Zgłoszenia będą przyjmowane przez kierownictwa wszystkich żłobków.

 

Centrum Administracyjnej Pieczy Zastępczej, jak mówi dyrektor Piotr Rydzewski, jak dotąd przyjęło 41 dzieci, w większości wychowanków Domu Dziecka w Równem. Zamieszkały w Domu Dziecka nr 1 przy ul. Aleksandrowskiej, jednak w drodze jest grupa ponad 130 dzieci z Kijowa i Odessy. Tłumaczy dla nich zapewnia Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, który ma zamiar wdrożyć dla tych dzieci specjalny projekt nauki języka polskiego.

 

 

 

Cały artykuł „Szkoły i przedszkola w Łodzi, które przyjmą dzieci z Ukrainy. Lista szkół gotowych na przyjęci uchodźców” – TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 Zostaw odpowiedź