ad05e15c-a509-11e1-a6ce-0025b511229e

 

We wczorajszym  programie TVN24 „CZARNO NA BIAŁYM” wyemitowano dwa materiały, dotyczące przygotowywanej pod kierunkiem minister Anny Zalewskiej reformy edukacji. Oba godne obejrzenia i wysłuchania:

 

 

Za wszelką cenę

 

Jak wyglądają kulisy reformy podstawy programowej. Eksperci z łapanki i praca w wielkim pośpiechu – tak powstaje podstawa programowa dla „dobrej zmiany” w szkołach. O zdumiewających kulisach opowiada nam człowiek, który miał być szefem jednego z eksperckich zespołów, ale widząc jak wygląda ta praca, szybko z niej zrezygnował. Jak się okazuje, nie on jeden. I nie tylko dlatego reforma forsowana przez Annę Zalewską budzi coraz większy niepokój i coraz więcej protestów.

 

Odtwarzanie programu  –  TUTAJ

 

 

 

Nauczycielka roku

 

Jeszcze więcej poważnych wątpliwości, nie tyle do formy, co do treści reformy, ma Nauczycielka Roku, tegoroczna zwyciężczyni prestiżowego konkursu dla nauczycieli. Co ciekawe i paradoksalne w tej sytuacji, konkursu współorganizowanego przez ministerstwo edukacji. Dla niej, likwidacja gimnazjów, szczególnie dla dzieci z mniejszych miejscowości jest jak zabieranie im domu. Mocne słowa i ważne argumenty. Ale Joanny Urbańskiej minister Zalewska o zdanie w sprawie reformy nie zapytała. Może szkoda, bo ktoś z takim dorobkiem i sukcesami w nauczaniu właśnie gimnazjalistów ma dużo do powiedzenia o tym jak te szkoły się sprawdziły i czego w nich brakuje.

 

Odtwarzanie programu  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.tvn24.pl

 

 Zostaw odpowiedź