Dzisiaj (9 września 2023 r.) w Poznaniu odbyła się konwencja Lewicy. Oto fragmenty relacji, dotyczące edukacji, zaczerpnięte ze strony „Dziennika Bałtyckiego”:

 

Foto: Jakub Kaczmarczyk/PAP[www.dziennikbaltycki.pl]

 

 

Konwencja Lewicy. „Postulujemy 35-godzinny tydzień pracy i 35-dniowy urlop”

 

[…]

 

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska mówiła, że w szkole ministra Czarnka młodzi ludzie dowiedzą się, jak zarejestrować firmę, ale większość z nich będzie w przyszłości pracownikami, do czego – jak oceniła – polska szkoła nie przygotowuje. […]

 

Posłanka Katarzyna Kretkowska powiedziała, że za rządów PiS nakłady na edukację spadły do poziomu poniżej 2 proc. PKB. Zapewniła, że Lewica podniesie je do co najmniej 3 proc. […]

 

Źródło: www.dziennikbaltycki.pl

x           x           x

 

Także dzisiaj, ale w Warszawie, odbyła się konwencja „Trzeciej Drogi” pod hasłem „Gospodarka, do przodu!”. Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz prezentowali  obietnice zmian, jakich dokonają po obaleniu PiS i dojściu do władzy.

 

Foto: twitter.com/nowePS

 

 

Trzecia Droga wie, że dobrobyt bierze się z wiedzy, edukacji i finalnie z pracy. To nasze wspólne wartości. Będziemy je akcentować. Chcemy odpowiadać za gospodarkę. Postawimy na przedsiębiorców, pracowników, rzemieślników i rolników.

 

 

Źródło: www.rp.pl/wybory

 

 

 

 

ja-zapowiada-nieunikniona-rewolucjeZostaw odpowiedź