Foto:Łukasz Kaczanowski/Polska Pres [www.dzienniklodzki.pl]

 

Waldemar Flajszer – od 28 października Łódzki Kurator Oświaty

 

 

Wczoraj, na oficjalnej stronie Kuratorium, pod zakładką „Komunikaty”, został zamieszczony list Waldemara Flajszera – Łódzkiego Kuratora Oświaty, skierowany do dyrektorów szkół i placówek.

 

O fakcie tym poinformował dziś „Dziennik Łódzki” w materiale Macieja Kałacha „Protest kobiet. Łódzki kurator prosi, by nauczyciele nie zachęcali uczniów do wzięcia udziału w manifestacjach. Powinni „uspokajać nastroje”. Oto jego fragmenty:

 

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną w kraju i wprowadzonymi w tym kontekście ograniczeniami w zakresie funkcjonowania szkół i placówek oraz organizowania spontanicznych zgromadzeń publicznych przypominam, że udział w tego typu zgromadzeniach – w bieżącej sytuacji – jest niezgodny z prawem. Apeluję do Państwa o uspokojenie nastrojów wśród Waszych uczniów

 

Potem Waldemar Flajszer stwierdza w piśmie, iż kuratorium dostaje sygnały „o sytuacjach, w których Nauczyciele nawołują i zachęcają uczniów oraz wychowanków do zaangażowania się w różnego rodzaju manifestacje, strajki i protesty, mające charakter zgromadzeń„.

 

Konkluzją listu kuratora jest prośba i apel:

 

W trosce o swoich podopiecznych proszę o nieangażowanie uczniów w spory światopoglądowe w w/w formule i w związku obowiązującymi obostrzeniami” – nalega Waldemar Flajszer. – „Apeluję do Państwa o uspokojenie nastrojów wśród Waszych uczniów oraz podkreślanie, że udział w zgromadzeniach odbywa się z naruszeniem obowiązującego dziś stanu prawnego i generuje realne zagrożenie dla życia i zdrowia ich uczestników.”

 

Cały materiał „Protest kobiet. Łódzki kurator prosi, by nauczyciele nie zachęcali uczniów…” – TUTAJ

 

 

Odsyłamy do pełnego tekstu tego listu na stronie ŁKO – TUTAJ

 Zostaw odpowiedź