Na dzisiaj obiecaliśmy relację z wybranych z bogatego programu  imprez towarzyszących XXI ŁTE wydarzeń,  zaobserwowanych w obu dniach targowych. Niestety! Choroba reportera-redaktora pokrzyżowała te plany. Nie doszło do piątkowej wizyty w Hali Expo…

 

 

Aby nie zawieść Czytelników zamieszczamy po kilka zdjęć z wydarzeń zwizytowanych wczoraj:

 

 

Sala konferencyjna A: Forum Pracodawców i Dyrektorów Szkół Zawodowych. Prowadzenie jak sam to powiedział, „w zastępstwie dyrektora Janusza Moosa – Marek Szymański:

 

 

 

 

 

 

Sala konferencyjna B: Wielka Lekcja przedsiębiorczości. Organizator: Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego.

 

Spotkanie prowadzili pracownicy agencji: Michał Brzeziński (z lewej) i Karol Gloc

 

 

Widownię zapełnili uczniowie, którzy przybyli tam w sposób zorganizowany z trzech szkół: z Łodzi – z gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej oraz z z VII klasy szkoły podstawowej z Pabianic.

 

 

 

Sala konferencyjna C: wykład na temat „Nowatorskie metody pracy z małym dzieckiem”. Organizator –  WODN w Łodzi

 

 

 

 

X     X    X

 

Ponadto na scenie głównej przez cały czas, zagłuszane przez gwar i kakofonię dźwięków emitowanych na wielu stoiskach, prezentowały się różne zespoły i osoby. Nam było dane uczestniczyć w dwu takich wydarzeniach:

 

Swoisty monodram „Świat Dłoni” w wykonaniu głuchoniemej „aktorki:, która prezentowała widzom podstawowe gesty polskiego języka migowego. W pierwszym rzędzie, z mikrofonem, siedziała lektorka, która komentowała wszystkie znaki i ich znaczenie. Program przygotowali pracownicy  Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie

 

 

 

 

 

 Koło Teatralne „Blask, działające w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łodzi zaprezentowało spektakl  metaforyczny „Karnawał zwierząt”.

 

 

 

 

 

I jeszcze dwa zdjęcia, dokumentujące działalność doradców zawodowych:

 

 

 

Tekst i zdjęcia

Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź