W Łodzi ok. 80 proc. uczniów klas I ma wady związane z budową i strukturą stopy, a blisko 40 proc. wady postawy – wynika z badań przeprowadzonych w ramach finansowanego przez magistrat programu profilaktycznego, którym w ub.r. objęto ponad 15 tys. dzieci.

 

Na przebadanie ponad 15 tys. najmłodszych uczniów szkół podstawowych przeznaczono w ub. roku 300 tys. zł z miejskiego budżetu.Planujemy kontynuację programu i przeznaczenie na niego takich samych środków w 2015 r. Profilaktyka obejmuje trzy etapy: edukację dzieci w zakresie profilaktyki wad postawy, badania u ortopedy oraz korekcyjne zajęcia gimnastyczne” – wyjaśnił na konferencji prasowej przewodniczący komisji zdrowia łódzkiej rady miejskiej Adam Wieczorek.

 

Program realizowany był przez siedem poradni w różnych dzielnicach miasta. Jak podała dyrektor Miejskiej Przychodni Widzew Elżbieta Junczyk, w ub. roku po przebadaniu ponad pół tysiąca dzieci wytypowano ponad 400 małych pacjentów potrzebujących zajęć gimnastyki korekcyjnej. Łącznie wykryto u nich ponad 800 nieprawidłowości, co oznacza, że niektóre dzieci miały więcej niż jedną wadę.

 
Źródło: www.facebook.com/TVPLWD/

 

 

Więcej na ten temat na stronie www.wiadomosci.onet.pl/lodz/Zostaw odpowiedź