men-tabliczka

Foto:www.google.pl

 

 

Po tym, jak minister Zalewska najpierw zaprosiła na czwartek  dziewięcioro sygnatariuszy listu Nauczycieli Roku na spotkanie, które potem  odwołano z powodu „kolizji z innymi obowiązkami”, a na które pani minister w osobistej rozmowie telefonicznej odbytej z jednym z tych nauczycieli ponownie ich zaprosiła do ministerstwa na czwartek, jednak doszło wczoraj do tego spotkania.

 

Jeśli ktoś spodziewał się przełomu to się rozczarował: było jak zawsze. Oto fragment relacji, jaką o tym spotkaniu zamieściła w „Gazecie Wyborczej” Justyna Suchecka:

 

Spotkanie trwało ponad dwie godziny. Według nauczycieli przebiegało w miłej atmosferze, rozmawiano „nie o polityce, tylko o faktach”. Ale minister Zalewskiej nie udało się przekonać rozmówców do swoich racji: nie uspokoiła ich ani nie przekonała, że reforma jest przygotowana.

 

Są rzeczy, w których się z minister Zalewską zgadzamy, np. jeśli chodzi o zmianę sposobu przygotowania nauczycieli do zawodu, ale poza tym żadna z proponowanych przez nią zmian, zwłaszcza forsowanych w takim tempie, nie poprawi jakości polskiej edukacji – mówił dziennikarzom Dariusz Kulma, matematyk, Nauczyciel Roku 2011.

 

Cały artykuł  „Nauczyciele Roku rozmawiali z minister Zalewską. ‘Nie uspokoiło nas to spotkanie’”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.wyborcza.pl

 

 

P.s.

Na stronie MEN nie zamieszczono informacji o tym spotkaniu.Zostaw odpowiedź