Dzisiaj (9 czerwca 2023 r.) media poinformowały o najnowszym rządowym, przedwyborczym „prezenciku” dla nauczycieli. Oto fragment tekstu zamieszczonego na stronie Radia RMF24:

 

Foto: Paweł Supernak /PAP[www.rmf24.pl]

 

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów  

 

 

 

Będą nagrody dla nauczycieli. Rzeczkowska: W wysokości 1125 zł

 

Nauczyciele wychowania szkolnego i przedszkolnego otrzymają specjalną nagrodę z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w wysokości 1125 zł” – poinformowała w piątek minister finansów Magdalena Rzeczkowska. Dziś Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji budżetu na 2023 r.

 

To jest nagroda specjalna z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej (…) dla każdego nauczyciela – przedszkole, inna forma wychowania przedszkolnego, szkoła, placówka. Taką nagrodę nauczyciele otrzymają – powiedziała szefowa resortu finansów podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim.

 

Dodała, że Ministerstwo Finansów uruchomi środki na wypłatę nagród po uchwaleniu nowelizacji budżetu na 2023 r. Tutaj decyzję podejmie minister (edukacji i nauki – przyp. RMF FM) Przemysław Czarnek odpowiedzialny za tę kwestię, na pewno po uzgodnieniu z panem premierem – zastrzegła. […]

 

 

Źródło: www.rmf24.pl/

 

 Zostaw odpowiedź