Foto: www.google.pl

Anna Zalewska (zdjęcie archiwalne)

 

Dzisiaj w porannej audycji „Gość Radia Z” na pytania redaktora  Konrada Piaseckiego odpowiadała minister Anna Zalewska. Redakcja, zamieszczając zapis tej rozmowy na swej stronie internetowej, opatrzyła go tytułem: „Anna Zalewska: Uwagi dotyczące podstawy programowej to epitety i przymiotniki”. Oto fragment zamieszczonego tam wprowadzenia do relacji z tego wywiadu:

 

 

[…] Minister edukacji, pytana przez Konrada Piaseckiego o krytykę podstaw programowych, ocenia, że większość jest zadowolona z podstaw programowych, a „wiele uwag to epitety i przymiotniki”. Dodaje, że „podstawy programowe są tylko zapisem ogólnym, który daje możliwości realizacji określonego programu”. „Zapraszam 14. lutego. Przy podpisywaniu rozporządzenia będziemy odnosić się do merytorycznych uwag dotyczących podstawy programowej” – mówi minister edukacji narodowej.[…]

 

A oto zapis początku tej rozmowy:

 

Konrad Piasecki: Minister edukacji narodowej Anna Zalewska, gościem Radia ZET, dzień dobry, witam.

Anna Zalewska: – Dzień dobry.

 

Pani minister zróbmy referendum w sprawie gimnazjów.

– Ja referendum realizuję. Przypominam w 2013 r. referendum w sprawie sześciolatka, bo tak zapamiętaliśmy z milionem podpisów, to również pytanie o gimnazja i o historię.

 

No właśnie, wobec czego jest świetna okazja dzisiaj, kiedy pani chce likwidować gimnazja żeby zrobić referendum, raz wreszcie odpowiedzieć na pytanie, czy Polacy chcą tych gimnazjów czy nie chcą.

 

– 80 proc. rodziców zdecydowało, że sześciolatek uczy się w przedszkolu.

 

To sześciolatek, ale w sprawie gimnazjów rodzice nie byli pytani.

– Historia już jest w podstawach programowych. W związku z tym zostało przekształcenie gimnazjów. Umówmy się, że to pytanie przez analogię, bo widzimy w jaki sposób Polacy zareagowali na decyzje i uwolnienie ich decyzji, czy sześciolatek uczy się w szkole, czy w przedszkolu…

 

Nie, ale pani minister, co ma wspólnego sześciolatek w szkole z istnieniem gimnazjów?

– Mówimy o referendum i pytaniach w referendum. […]

 

Cały zapis wywiadu Konrada Piaseckiego z minister Anną Zalewską, z możliwością obejrzenia jego zapisu wideo   –   TUTAJ

 

 

Źródło:www.radiozet.pl

 

 

Komentarz redakcyjny zbędny. To raczej casus medyczny, niekoniecznie z zakresu audiologii…Zostaw odpowiedź