Foto: www.google.com

 

 

„Portal Samorządowy” zamieścił dzisiaj (19 lipca 2022 r.) tekst, który zainteresuje zapewne nie tylko nauczycieli wychowania fizycznego i dyrektorzy szkół. Oto fragment tej publikacji:

 

 

Lekarz rodzinny nie zwolni dziecka z lekcji WF. Będzie mógł to zrobić specjalista

 

[…] Minister Kamil Bortniczuk w rozmowie na antenie RMF FM zapowiedział dużą zmianę w przepisach, dotyczących zajęć wychowania fizycznego w szkołach. „Radykalnie zmniejszona” ma być liczba dzieci niebiorących udziału w zajęciach wychowania fizycznego. Ze statystyk wynika, że dziś około 30 proc. polskich uczniów nie chodzi na WF.

 

– Te zwolnienia semestralne czy dłuższe będą mogły być wystawione tylko przez lekarza specjalistę a nie – jak dotychczas – przez lekarza rodzinnego – powiedział Kamil Bortniczuk.

 

Jak dodał, w planach Ministerstwa Sportu, przy współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki powstanie „narodowa baza talentów”. Założenia polegają na tym, że nauczyciele WF-u będą zobowiązani do przeprowadzenia z uczniami szeregu testów sprawnościowych. Z jednej strony ma to pozwolić na to, aby „żaden talent w Polsce nie został przegapiony”, a po drugie narzędzie ma służyć do monitorowania odsetka uczniów niechodzących na zajęcia z wychowania fizycznego. Ma także pokazać, ilu uczniów ma problem ze wskaźnikiem BMI (wskaźnik masy ciała – przyp. red.).

 

Narodowa baza talentów ma zostać pilotażowo wprowadzona w województwach lubelskim i opolskim od 1 września 2022 r., a 12 miesięcy później już w całej Polsce. […]

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 

 

 

Więcej na ten temat:

 

Portal „WPROST”  – Bortniczuk chce rozruszać dzieci i łowić sportowe talenty. Zapowiedział zmiany w zwolnieniach z WF-u   –  TUTAJ

 

 Zostaw odpowiedź