„Portal Samorządowy” zamieścił wczoraj (3 marca 2022r.) taką oto, zapewne interesującą nie tylko nauczycieli, informację: Przemysław Czarnek zapowiada podwyżki dla nauczycieli i to niemałe”. Oto jej najważniejsze fragmenty (podkreślenia i pogrubienia czcionek w cytowanym tekście redakcja OE):

 

 

Na pewno będą w tym roku podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli i to niemałe. Nie będą to takie podwyżki, jak zapowiadaliśmy, bo się nie zgodziły na to związki zawodowe – oznajmił w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. […]

 

Szef MEiN był w czwartek gościem Q&A #Suwroom. Jedna z internautek zapytała o to, czy jest szansa na podwyżki dla nauczycieli.

 

Na pewno będą w tym roku podwyżki wynagrodzeń i to niemałe, to jest zupełnie oczywiste. Nie będą to takie podwyżki, jak zapowiadaliśmy, bo się nie zgodziły na to związki zawodowe, bo związki zawodowe tylko chcą brać, ale żadnych rozwiązań systemowych nie proponują – to nie jest w ich naturze– powiedział Przemysław Czarnek.

 

Podwyżki będą, będą znaczące, będą również zmiany systemowe – tydzień, dwa tygodnie cierpliwości – dodał. […]

 

Wszystkie trzy centrale związkowe: Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych odrzuciły propozycje resortu edukacji i nauki. Są przeciwne zwiększeniu pensum i wprowadzeniu godzin dostępności nauczyciela. Wszystkie trzy opowiadają się za powiązaniem wynagrodzenia nauczycieli ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce.

 

 

 

Cały tekst „Przemysław Czarnek zapowiada podwyżki dla nauczycieli i to niemałe” – TUTAJ

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 Zostaw odpowiedź