Redaktor „Dziennika Łódzkiego” Maciej Kałach jest autorem kolejnego news’a o naszym łódzkim kuratorze oświaty. Tym razem możemy dowiedzieć się o jego „występnym” (w znaczeniu – pełnym występów, oczywiście) życiu w Toruniu, a dokładniej w mediach o. Tadeusza Rydzyka. A wszystko w artykule pt. „Łódzki kurator oświaty cenionym gościem mediów o. Rydzyka. Grzegorz Wierzchowski w Telewizji Trwam i Radiu Maryja o strategii tzw. gender”.

 

Foto: screen z nagrania ze strony Radia Maryja[www.dzienniklodzki.pl]

 

Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak i Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski w studiu TV TRWAM, podczas rozmowy transmitowanej w „Radiu Maryja”, w programie prowadzonym przez o. Janusza Dyrka – w minioną środę 4 marca.

 

Poniżej zamieszczamy fragmenty tego artykułu:

 

Grzegorz Wierzchowski, łódzki kurator oświaty, stał się cenionym gościem mediów ojca Tadeusza Rydzyka. W ostatnią środę (4 marca), we flagowej audycji Radia Maryja i Telewizji Trwam, kurator przestrzegał przed strategią środowisk tzw. gender. W Toruniu o niewłaściwie wspieranej przez władze Łodzi – zdaniem kuratora – edukacji seksualnej Grzegorz Wierzchowski opowiadał także przed miesiącem.

 

-Jeżeli się temu przyjrzy dokładniej, to jest to taka zaplanowana strategia, bo najpierw wprowadziło się pojęcie płci kulturowej, czyli tzw. gender, ale po co? Po to, żeby podważyć sam fakt, że istnieje mężczyzna i kobieta – mówił w ostatnią środę Grzegorz Wierzchowski w programie „Rozmowy niedokończone” emitowanym w Radiu Maryja oraz w Telewizji Trwam. […]

 

Grzegorz Wierzchowski był, w towarzystwie Barbary Nowak, kurator z Krakowa, gościem programu prowadzonego w ostatnią środę przez o. Janusza Dyrka, jednego z czołowych dziennikarzy mediów z Torunia.

 

Ale podczas poprzedniej wizyty łódzkiego kuratora w tym mieście* miał on okazję do wymienienia uwag na antenie Radia Maryja z samym o. Tadeuszem Rydzykiem, m.in. w temacie wpływu współczesnego wychowywania młodzieży na liczbę rozwodów.

 

Stałym motywem toruńs­kich rozmów z Grzegorzem Wierzchowskim jest łódzki spór wokół zajęć z wychowania seksualnego, które władze Łodzi powierzyły Fundacji Nowoczesnej Edukacji Spunk (jako, finansowane z budżetu miasta, zadanie „Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płcio­wą, w tym profilaktyka HIV”). […]

 

W czerwcu 2019 r. kurator przysłał swoich wizytatorów do Szkoły Podstawowej nr 81 w Łodzi. Po tej kontroli Grzegorz Wierzchowski zarzucał podstawówce z łódzkich Bałut, iż samorządową edukację seksualną prowadziła w godzinach, na których powinny trwać lekcje z obowiązkowego programu szkolnego.[…]

 

 

Cały artykuł „Łódzki kurator oświaty cenionym gościem mediów o. Rydzyka. Grzegorz Wierzchowski w Telewizji Trwam i Radiu Maryja o strategii tzw. gender”    –    TUTAJ

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 

 

*Zainteresowanych wypowiedziami Grzegorza Wierzchowskiego podczas audycji w „Radiu Maryja” 6 lutego 2020 roku odsyłamy do nagrania:

 

 Zostaw odpowiedź