16 maja, w Zespole Szkół Salezjańskich przy ul. Wodnej w Łodzi odbyła się II Łódzka Regionalna Konferencja Rad Rodziców, zorganizowana przez fundację „Rodzice Szkole” i Kuratorium Oświaty w Łodzi. Sześć dni potrzebowały odpowiednie służby ŁKO, aby dopiero dzisiaj  zamieścić na kuratoryjnej stronie relację o tym wydarzeniu.

 

Oto obszerny fragment tego tekstu i dwa, wybrane z zamieszczonego bogatego serwisu, zdjęcia:

 

 

 

Gospodarka finansowa rad rodziców oraz ich udział w tworzeniu i realizacji programów wychowawczo – profilaktycznych szkół to główne tematy spotkania zorganizowanego przez fundację „Rodzice Szkole” i Kuratorium Oświaty w Łodzi.

 

Rodzice pełnią podmiotową rolę w życiu szkoły. Nie da się stworzyć dobrej szkoły bez ich udziału – powiedział podczas otwarcia konferencji Grzegorz Wierzchowski, łódzki kurator oświaty. Kurator przypomniał, że rodzice powinni być zaangażowani aktywnie nie tylko w tworzenie, ale i w realizację programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły. Podkreślił, że to od decyzji rodziców zależeć powinno jakie wartości i w jakiej formie przekazywane są ich dzieciom.

 

 

O roli rad rodziców w polskim systemie oświaty w kontekście obowiązujących przepisów opowiedział Wojciech Starzyński, prezes fundacji „Rodzice Szkole”.

 

 

Kolejne tematy konferencji omówili pełnomocnicy fundacji. Mirosława Grzemba – Wojciechowska podpowiadała uczestnikom spotkania, jak w praktyce budować dobrą współpracę między rodzicami, nauczycielami i dyrektorem szkoły. Krzysztof Zuba wyjaśniał natomiast zagadnienia związane z gospodarką finansową rad rodziców (pozyskiwanie pieniędzy, zarządzanie budżetem, prowadzenie dokumentacji). Uczestnicy konferencji otrzymali poradnik pn. „Vademecum finansów rad rodziców. Jego wersję elektroniczną wszyscy zainteresowani mogą pobrać bezpłatnie ze strony internetowej: akademiaradrodzicow.pl * […]

 

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

 

 

*Przekonajcie się sami do czego kieruje ten link. My podajemy link NAPRAWDĘ kierujące do pliku z tym poradnikiem  – TUTAJZostaw odpowiedź