Wczoraj na stronie Łódzkiego Kuratorium Oświaty zamieszczono bogato ilustrowaną zdjęciami informację:

 

 

Spotkania z dyrektorami szkół powiatu łaskiego

 

Dyrektorzy szkół raz w miesiącu spotkają się ze swoim wizytatorem – zapowiedział w Łasku kurator Waldemar Flajszer. – W czasie pandemii będą to spotkania online na platformie Teams, potem stacjonarne – dodał. Podkreślił także, że najważniejsze by, zwłaszcza teraz, dyrektorzy szkół i nauczyciele czuli wsparcie ze strony kuratorium oświaty i w każdej sytuacji mogli liczyć na pomoc. Kurator podziękował także za ciężką pracę nauczycieli prowadzących zdalne nauczanie, za koordynację ze strony dyrektorów placówek i dobrą współpracę z samorządami.

 

Wizyta w powiecie łaskim to także odwiedziny w trzech szkołach Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łasku, Zespole Szkół w Widawie oraz Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Chociwiu, a także rozmowy na temat edukacji i rządowego wsparcia dla szkół ze starostą Piotrem Wołoszem (PiS) oraz wójtem gminy Widawa Michałem Włodarczykiem (PiS).

 

W czasie pandemii szkoły nie funkcjonują. Nauka odbywa się online. Jednak są takie miejsca, których podopieczni odbywają zajęcia stacjonarne. Jedną z tych placówek jest właśnie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łasku. Placówka kształci od przedszkola aż po szkołę branżową I stopnia. Łódzki Kurator Oświaty miał możliwość zobaczyć, jakie efekty daje współpraca dyrekcji z samorządem, mądre gospodarowanie i zaangażowanie. Dzięki wsparciu urzędu i wspólnej pracy szkoła jest w pełni zmodernizowana, wyposażona i nowoczesna. Uczniowie mają wspaniałe warunki do nauki, odpoczynku, wyciszenia i rehabilitacji. Placówka, w której jeszcze trwają ostatnie prace remontowe, jest wizytówką nie tylko powiatu, ale i całego województwa.

 

Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

ŁKO Waldemar Flajszer z panią Jadwigą Kaczmarek – dyrektorką Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w

 

W kolejnych placówkach – w Widawie i w Chociwiu – także widać dobrą rękę dyrekcji. Unowocześniane, rozbudowywane i zarządzane sercem szkoły stanowią centrum życia kulturalnego i sportowego mieszkańców. Wójt gminy stara się, by w Chociwiu powstała sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia. Jest już projekt, kosztorys, brakuje środków. Jednak dyrekcja, mieszkańcy miejscowości, uczniowie i rodzice wierzą, że się uda. Tak, jak z widawskim przedszkolem – pasywny, nowoczesny, funkcjonalny i piękny budynek służy już najmłodszym.

 

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

 Zostaw odpowiedź