Foto:www.facebook.com/pg/BarbaraNowakMalopolskiKuratorOswiaty/

 

Barbara Nowak – małopolska kurator oświat

 

 

Na portalu Prawo.pl zamieszczono dziś poniższą informację:

 

Lekcje o mowie nienawiści bez poparcia MEN

 

Małopolska kurator w niewybrednych słowach skrytykowała pomysł organizacji lekcji o mowie nienawiści. Szefowa MEN nie dostrzega problemu i stwierdza, że podstawy programowe są stworzone tak, by dzieci przez cały rok uczyły się odpowiednich zachowań.

 

Wara od szkół i dzieci” – napisała na Twitterze małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. To reakcja na pomysł zorganizowania w szkołach lekcji poświęconych mowie nienawiści.

 

 

Edukacja przez cały rok

 

Organizacja takich lekcji po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wzbudziła również oburzenie części rodziców, którym z pomocą – jak to już wcześniej bywało w takich przypadkach – przyszedł Instytut Prawny Ordo Iuris. Zbiera on podpisy pod petycją wyrażającą sprzeciw wobec organizacji takich zajęć w warszawskich szkołach.

 

– Szkoła jest przygotowana do tego, by codziennie i systemowo uczyć dzieci szacunku do siebie, do innych. To są nie tylko podstawy programowe – mówiła Anna Zalewska. Dodała, że w takie inicjatywy zaangażowani są rodzice, którzy współtworzą programy wychowawczo-profilaktyczne – Kształtujemy empatię do drugiego człowieka poprzez wpisanie wolontariatu do ustawy – Prawo oświatowe. W szkole robimy to na co dzień! – podkreśliła minister. Dodała, że rodzice, którzy mają co do tego wątpliwości, zgłaszają zdarzenia w kuratoriach, które to sprawdzają. – Przez jeden warsztat, przez jeden event nie da się nauczyć dzieci takich spraw – tłumaczyła szefowa resortu edukacji.

 

 

Źródło: www.prawo.pl/oswiata/

 Zostaw odpowiedź