Źródło: www.facebook.com/razemlodz/

 

Wczoraj „Dziennik Łódzki” zamieścił ko/lejny artykuł Macieja Kalacha „Zwolnienia pracowników niepedagogicz- nych w Łodzi. „S” informuje, że UMŁ zmniejsza skalę cięć. Razem krytykuje sojuszników z Nowej Lewicy”. Oto jego najciekawsze fragmenty:

 

Działająca w oświacie „Solidarność” poinformowała w poniedziałek (26 kwietnia), iż Urząd Miasta Łodzi zmniejszył skalę planowanych cięć wśród pracowników niepedagogicznych w szkołach podlegających UMŁ. Magistrat – według „S” – dąży teraz do zwolnienia „blisko 200 osób” (z nowym rokiem szkolnym). […]

 

W poniedziałek oświatowa „S” wydała nowy komunikat z przebiegu negocjacji.:

 

Miasto przekazało nową propozycję redukcji etatów pracowników administracji i obsługi.” Nadal jest to nie do przyjęcia – blisko 200 osób!” – wylicza profil w portalu społecznościowym Facebook prowadzony przez Międzyregionalną Sekcję Oświaty i Wychowania Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”. […]

 

Małgorzatę Moskwa-Wodnicką (SLD-Nowa Lewica), wiceprezydent Łodzi odpowiedzialną w mieście za edukację, zaczynają krytykować w związku z łódzkim sporem sojusznicy z Partii Razem (Nowa Lewica i Razem mają wspólny klub na poziomie parlamentarnym).

 

Zdajemy sobie sprawę z niewystarczających subwencji oświatowych przekazywanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, ale szukanie oszczędności w szkołach jest decyzją absolutnie niezrozumiałą w kontekście obecnych obostrzeń i trwającej pandemii COVID” – brzmi sprzeciw łódzkiego Razem, zamieszczony w minionym tygodniu na jego facebookowym koncie.

 

 

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

 Zostaw odpowiedź