Portal ONET zamieścił wczoraj tekst, zatytułowany „Dyrektor liceum o powrocie dzieci do szkół: chodzi o to, by nie płacić rodzicom zasiłków”. Jednak pierwszą osobą, której wypowiedź przytacza redakcja portalu jest Prezes Okręgu Łódzkiego ZNP Marek Ćwiek:

 

Nauczyciele powinni być jak najszybciej zaszczepieni. Akcja testowania ich jest zwykłym marnowaniem pieniędzy, żadne testy nikogo nie zabezpieczą przed koronawirusem – podkreśla szef ZNP w Łódzkiem. – Tyle że nas w harmonogramie szczepień nikt nie uwzględnił. Zaś to, co mówi minister edukacji o nauce dla klas I-III w „bańkach” to średnio realne. Nie da się utrzymać „bańki” przy zmianie nauczycieli tak na lekcjach wychowania fizycznego, jak języków obcych. To jakiś mit – ocenia Ćwiek.

 

Natomiast owym dyrektorem liceum jest Bogusław Olejniczak – dyrektor XI LO w Łodzi. Oto jego opinia o powrocie do szkół od najblizszego poniedziałku uczniów klas I – III szkół podstawowych:

 

[…] – W moim przekonaniu, dopóki nie otrzymamy zapewnienia, że akcja szczepień jest otwarta dla nauczycieli, żaden z pedagogów nie powinien wrócić do szkoły – mówi w rozmowie z Onetem dyrektor łódzkiego Liceum Ogólnokształcącego nr XI Bogusław Olejniczak.

 

-Ja wiem, że mnie te najnowsze decyzje rządu nie dotyczą, ale przyszłości nikt nie jest w stanie przewidzieć – mówi. – W mojej ocenie ta akcja testowania nauczycieli na koronawirusa to jest zwykłe mydlenie oczu, bo nikomu do niczego nie służy. Zamiast tego, nauczyciele powinni być masowo szczepieni, bo od ich zdrowia zależy poziom nauczania naszych dzieci i młodzieży – podkreśla dyrektor łódzkiego LO nr XI.

 

Powiem szczerze, dla mnie ten pomysł z powrotem do szkół dzieci z klas I-III bez żadnego przygotowania ma tylko jeden powód. Chodzi o to, by nie płacić rodzicom zasiłków – mówi Olejniczak. – Te decyzje pokazują, że my mamy dziś państwo z papieru, nie ma co oczekiwać żadnych zdrowych decyzji. Ta najnowsza, o powrocie do szkół najmłodszych uczniów jest jedną z takich – niekoniecznie zdrowych – decyzji – kwituje dyrektor Olejniczak.

 

 

Źródło: www.www.onet.pl

 Zostaw odpowiedź