spotkanie-w-znp

Foto: www.facebook.com

Prezydium spotkania w siedzibie ZNP. Przemawia prezydent Łodzi Hanna Zdanowska

 

 

Wczoraj pojawiła się wiadomość, że w siedzibie ZNP odbyło się spotkanie, podczas którego jego uczestnicy z  Platformy Obywatelskiej, partii „Nowoczesna” i  „Razem”, OPZZ, stowarzyszenia  Inicjatywy Polska, ruchów rodzicielskich oraz „Koalicji NIE dla chaosu w szkole” zadeklarowali swoje poparcie dla projektu zorganizowania ogólnopolskiego referendum w sprawie zapowiedzianej reformy edukacji, z którym wystąpił Związek Nauczycielstwa Polskiego.

 

Oto fragment informacji, jaką o tym wydarzeniu zamieściła Polska Agencja Prasowa, w którym przytoczono wypowiedź obecnej na tym spotkaniu pani prezydent Łodzi Anny Zdanowskiej:

 

 

W imieniu samorządowców sprzeciwiających się reformie poparcie dla inicjatywy referendum wyraziła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Podkreśliła, że reforma oznacza destabilizację systemu edukacji, a jej koszty poniosą przede wszystkim samorządy, które staną się „chłopcami do bicia”. „Ja w tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć żadnemu rodzicowi w Łodzi, jak będzie przebiegała edukacja jego dziecka w przyszłości” – mówiła.

 

 

W dalszej części swego wystąpienia prezydent Zdanowska mówiła, że konsekwencją sytuacji, w której samorządy zostaną postawione wobec konieczności poniesienia ogromnych kosztów reformy, które nadal nie są znane,  może być  – jak dodała – wprowadzanie w miastach zarządów komisarycznych „z uwagi na niestabilność finansów publicznych„.

 

 

Cały komunikat Przeciwnicy reformy edukacji chcą ogólnopolskiego referendum”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.pap.pl

 

 

Przeczytaj także:

„Gazeta Wyborcza”  –  Nauczyciele chcą referendum w sprawie reformy edukacji. Będą zbierać podpisy z politykami

 

 

 Zostaw odpowiedź