Foto:www.facebook.com

 

 

Po raz 23 obradował dziś Sejm Dzieci i Młodzieży. Oficjalną relację z tego wydarzenia można przeczytać na oficjalnej stronie Sejmu RP. Zaczyna się ona od przytoczenia przewodniego tematu tegorocznej edycji tego wydarzenia:

 

Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”

 

Posiedzenie zakończyło się podjęciem uchwały w sprawie przestrzeni publicznej wolnej od symboli propagujących systemy totalitarne. Za uchwałą głosowało 372 osoby, przeciw było 48 głosów, wstrzymało się od głosu 29 osób.

 

Relacja „Sejm Dzieci i Młodzieży 2017. Parlamentarzyści-juniorzy o przeszłości i przyszłości”   –   TUTAJ

 

 

Jest także mocny akcent łódzki tych obrad. Okazało się, że łódzki poseł – Bartłomiej Rosiak – uczeń Publicznego Gimnazjum nr 18 im. prof. Jana Karskiego w Łodzi, absolwent SP nr 81 im. Bohaterskich Dzieci Łódzkich, został przewodniczącym Komisji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która przygotowała projekt uchwały.

 

 

Foto: www.twitter.com/kancelariasejmu

 

W swym wystąpieniu zaprezentował się jako lojalny realizator ideowej koncepcji, jaka przyświecała organizatorom tegorocznego posiedzenia, którymi była Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Instytutem Pamięci Narodowej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

 

 

Jego wystąpienia, jak i pozostałych mówców, można wysłuchać z zapisu relacji z posiedzenia   –   TUTAJ

 

 

Ale są także inne doniesienia o przebiegu XXIII Sescji Sejmu Dzieci i Młodzieży:

 

Mimo starannej selekcji przez PiS do Sejmu Dzieci znalazła się dziewczyna, która mocno skrytykowała rząd! [Wystąpienie Julii Trojanowskiej]   –   TUTAJ

 

Wnieśli gwizdki”. Próba upolitycznienia obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży   –   TUTAJ



Zostaw odpowiedź