Oto informacja, jaką dzisiaj (29 marca 2022r.) zamieszczono na oficjalnej stronie MEiN:

 

Pociągami PKP Intercity po Polsce – Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca szkoły do korzystania z kolei w ramach programu „Poznaj Polskę”

 

 

 

Minister Przemysław Czarnek podczas dzisiejszej konferencji prasowej – w towarzystwie prezesa spółki PKP INTERCITY Marka Chraniuka i członka jej Zarządu – Tomasza Gontarza.

 

 

„Poznaj Polskę” wchodzi w fazę wykonawczą. Od 1 kwietnia ruszają wycieczki. Liczymy, że ok. 300 tys. dzieci i młodzieży ruszy w podróż po Polsce, by ją poznać dzięki programowi Ministra Edukacji i Nauki – powiedział szef MEiN podczas konferencji prasowej. Minister Przemysław Czarnek podkreślał, że przedsięwzięcie umożliwia młodym ludziom poznawanie miejsc związanych z naszą kulturą, historią, nauką i tradycją * :Wszystko po to, żeby zachwycić się Polską i być z niej dumnym – wskazywał.

 

 Minister Przemysław Czarnek zachęcał szkoły, aby korzystały z kolei podczas wycieczek organizowanych w ramach programu „Poznaj Polskę”, Podkreślał, że jest to bezpieczny środek transportu: – PKP Intercity ma na stanie rodzaju składy, które będą służyły do tego, ażeby bezpiecznie, przede wszystkim bezpiecznie, przemieszczać się po Polsce – mówił szef MEiN. – Już wiemy, że szkoły są niezwykle zainteresowane tą ofertą – dodał.

 

Oferta PKP Intercity dla szkół

 

PKP Intercity przygotowało dla szkół specjalną ofertę przejazdów grupowych. To propozycja dla tych, którzy podróżują w co najmniej 11 osób. Dzięki niej od poniedziałku do czwartku oraz w soboty bilety będą o 20 proc. tańsze. Z kolei w piątki i niedziele PKP Intercity oferuje 15 proc. rabatu od cen regularnych. Ponadto na każde 20 osób korzystających z przejazdu przypada jeden bezpłatny bilet, np. dla opiekuna.

 

Wniosek na przejazd w grupie składa się za pośrednictwem podstrony przejazdygrupowe.intercity.pl. Można to zrobić już na 90 dni przed podróżą. Liczba miejsc dostępnych w ofercie jest limitowana, dlatego warto jak najwcześniej zamówić przejazd grupy. Najpóźniej można to zrobić na 14 dni przed planowanym terminem wyjazdu. PKP Intercity rozpatruje wnioski na przejazdy grupowe maksymalnie do 5 dni roboczych.

We wszystkich pociągach PKP Intercity osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień. Dzięki temu za bilety zapłacą jeszcze mniej. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych są objęci 37-procentową ulgą na przejazdy pociągami PKP Intercity. […]

 

 

Relacja filmowa z konferencji prasowej ministra Przemysława Czarnka – TUTAJ

 

 

*Wykaz punktów edukacyjnych programu „Poznaj Polskę” – TUTAJ  

 

 

 

Źródło: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/

 

 Zostaw odpowiedź