Foto: Adam Klemens [www.facebook.com/olimpiada.matematyczna.juniorow]

 

 

Podsekretarz Stanu w MEN Maciej Kopeć, w minioną niedzielę, wziął udział w finale XII Olimpiady Matematycznej Juniorów. Oto co o tym wydarzeniu napisano w zamieszczonej wczoraj na stronie MEN informacji:

 

W konkursie adresowanym do uczniów gimnazjum, udział wzięło 12 154 uczniów z 1157 szkół. Do zawodów drugiego stopnia awansowało 1104 uczniów z 478 szkół, a do zawodów finałowych 173 uczniów z 94 szkół.

 

Komitet Główny Olimpiady wyróżnił nauczycieli matematyki, którzy w ciągu ostatnich 5 latach opiekowali się największą liczbą finalistów. Wśród nich znalazł się Pan Łukasz Maczan, nauczyciel matematyki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie. Z rąk wiceministra Macieja Kopcia otrzymał on medal Komisji Edukacji Narodowej.*

 

Organizatorzy olimpiady 85 osobom przyznali tytuł laureata. Zdaniem członków Komitetu Głównego na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy zarówno w zawodach drugiego jak i trzeciego stopnia uzyskali maksymalną liczbę punktów:

 

1.Stanisław Piotr Hauke z Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica w Warszawie.

2.Aleksandra Łucja Kowalska z Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim.

3.Marcelina Marjankowska z Gimnazjum Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie.

4.Iwo Pilecki-Silva z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 26 we Wrocławiu.

5.Tomasz Ślusarczyk z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 im. Janusza Korczaka w Krakowie.

6.Radosław Żak z Katolickiego Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie.

 

Uczniowie ci będę reprezentować Polskę w Czesko-Polsko-Słowackich Zawodach Matematycznych Juniorów, które odbędę się w maju br.[…]

 

Pełna lista laureatów dostępna jest  –  TUTAJ

 

Źródło: www.men.gov.pl

 Zostaw odpowiedź