Dzisiaj w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbył się ogólnołódzki etap II stopnia  VIII edycji Konkursu „Zawody Przyszłości”, którego organizatorką była Małgorzata Bartosiak – konsultant w Ośrodku Doradztwa Zawodowego ŁCDNiKP.

 

1

 

Uczestniczyło w nim 11 trzyosobowych zespołów (wraz z nauczycielami-opiekunami) z 7-u łódzkich gimnazjów (PG Nr 6 – 1 zesp.,PG Nr 8 – 1 zesp., PG Nr 16 – 2 zesp., PG Nr 18 – 2 zesp., PG Nr 28 – 2 zesp., PG Nr 30 – 1 zesp., i PG Nr 44 – 2 zesp.), które zakwalifikowały się do tego etapu w ogólnołódzkich eliminacjach I stopnia. (Patrz lista) Dzisiejszy etap polegał na zainscenizowaniu wybranego zawodu.

 

4

 

Jury, które było jedyną (nie licząc pozostałych uczestników konkursu oraz nauczycieli – opiekunów) widownią, oceniało sposób prezentacji (inscenizacji) i wykorzystania w niej prezentacji multimedialnej. Jego werdykt ogłosiła prowadząca imprezę pani Małgorzata Bartosiak.

 

 

2

Wygrał zespół z PG Nr 28, który prezentował zawód „kreator mody”

 

3

II miejsce zajął zespół z PG Nr 18, za prezentację zawodu „technik architektury krajobrazu”.

 

 

Kolejne miejsca zajęły zespoły:

Miejsce III (ex aequo)

PG Nr 8 – za prezentację zawodu „technik żywienia i usług gastronomicznych”  oraz PG Br 28  – za prezentację zawodu „fryzjer” *

Miejsce IV (ex aequo)

PG Nr 44 (dietetyk)
PG Nr 18 (technik procesów introligatorskich)

Miejsce V   

PG Nr 44 (fizjoterapeuta)

Miejsce VI   

PG Nr 16 (technik weterynarz)

Miejsce VII (ex aequo)

PM Nr 6 (technik weterynarz)
PM Nr 16 (dietetyk)

 

Na tym dzisiejszy etap zakończył się, gdyż – jak ogłosiła to organizatorka – dyplomy i nagrody będą wręczone podczas konferencji podsumowującej prace Ośrodka Doradztwa Zawodowego, która odbędzie się w ostatnich dniach czerwca br.

 

Regulamin VIII Konkursu Zawody Przyszłości

 

 

*Zastanawia jak to było możliwe, że nagrodzono prezentację zawodu, który nie figurował w wykazie zawodów (patrz – Regulamin), z którego uczestniczący w konkursie mieli obowiązek wybrać jeden do prezentacji.

 

 

Tekst i zdjęcia: Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź