Komunikat po posiedzeniu Prezydium ZG ZNP (23.04.2019)

 

Odpowiedzialność za los maturzystów w strajkujących w całej Polsce liceach i technikach spada na rząd. Decyzja o klasyfikowaniu należy do rad pedagogicznych.

 

Trwa akcja strajkowa!

 

Prezydium ZG ZNP – po przerwie – zbierze się w czwartek, 25.04 o godz. 9.00.

 

ZNP wyraża podziw dla tych strajkujących, którzy protestują trzeci tydzień! Jesteśmy razem!

 

 

Źródło:www. znp.edu.pl

 

 

X         X        X

 

Strajk Nauczycieli. Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy: „Będziemy klasyfikować uczniów

 

 

Powstały kilka dni temu Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy poinformował, że podjął decyzję dotyczącą wystawiania ocen końcowych uczniom. – Po raz kolejny rząd polski nie zdał egzaminu. Zdaliśmy go my, nauczyciele, podejmując decyzję o tym, że klasyfikujemy uczniów – oznajmili przedstawiciele związku po zakończeniu obrad w warszawskim Centrum „Dialog”.

 

Członkowie Komitetu, którzy dziś po raz pierwszy uczestniczyli w spotkaniu ze stroną rządową, zaapelowali we wtorek, 23 kwietnia 2019, do dyrektorów szkół o niezwłoczne zwołanie rad pedagogicznych. Na razie nie wiadomo czy dyrektorzy odpowiedzą na apel. Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy zrzesza bowiem przede wszystkim nauczycieli, którzy nie należą do żadnych związków zawodowych. […]

 

Źródło: www.polskatimes.pl

X        X         X

 

A jak będzie w Łodzi?

 

Obserwatorium Edukacji” pozyskało z bardzo dobrze poinformowanych źródeł informację, że dziś wieczorem odbyło się spotkanie przedstawicieli 43 komitetów strajkowych łódzkich szkół ponadgimnazjalnych, na którym reprezentanci wszystkich szkół ponadgimnazjalnych – z wyjątkiem 1 LO – opowiedzieli się przeciw zwoływaniu rad klasyfikacyjnych dla uczniów klas maturalnych.

 

Od głosu wstrzymali się przedstawiciele Zespołu Szkół Muzycznych, Zespołu Szkół Poligraficznych i ZSP nr 5 (Technikum Kolejowe)

 Zostaw odpowiedź