Oto fragmenty informacji ze strony „polsatnews.pl”, informujący o rozmowie z ministrem Carnkiem, jaką wczoraj (18 sierpnia 2022 r.) wyemitowano w programie POLSAT NEWS:

 

 

Podręcznik do HiT. Przemysław Czarnek: Fragment o hodowli dzieci mógłby zniknąć

 

Donald Tusk wykorzystał dzieci poczęte metodą in vitro w sposób nikczemny, przedmiotowo i instrumentalnie – ocenił w Polsat News minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, zapytany o kontrowersyjny fragment z podręcznika do HiT. Uznał jednak, że sens tego wyimka został „skrzywiony” i mógłby on zniknąć z tej publikacji dla uczniów, aby „chronić dzieci” urodzone dzięki in vitro. […]

 

W czwartek Przemysław Czarnek zapewnił w Polsat News, że sprawdził ten fragment i w podręczniku do HiT „nie ma słowa” o metodzie in vitro. – Usłyszałem z ust Donalda Tuska, że rzekomo Czarnek wpisał fragment dotyczący in vitro, które mają być niekochane. Skandal niebywały – uznał.

 

Jak dodał minister, z fragmentu wynika, że „są laboratoria na świecie, jak w Chinach, zajmujące się hodowlą ludzi”. – Pisała o tym „Rzeczpospolita”, profesor Roszkowski to wyjaśniał – stwierdził.

 

W rozmowie z Bartoszem Kwiatkiem powiedział też, że sens wyimka z podręcznika do HiT został „skrzywiony do tego stopnia”, że ten fragment „mógłby rzeczywiście zniknąć, aby chronić dzieci poczęte metodą in vitro”. […]

 

 

 

Cały tekst informacji oraz zapis filmowy tego wywiadu  –  TUTAJ

 

Źródło: www.polsatnews.pl

 

 Zostaw odpowiedź