10941912_769419176444580_3811025691894670358_n

 

Na oficjalnej stronie Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” zamieszczono komunikat z obrad Prezydium Rady KSOiW i spotkania z Anną Zalewską. Oto jego fragmenty:

 

Jest odpowiedź MEN na postulaty NSZZ „Solidarność”. Tylko część z nich została uwzględniona. O pakiecie działań osłonowych i wynagrodzeniach dla pracowników oświaty rozmawiało Prezydium KSOiW z minister Anną Zalewską i chce rozmawiać z premier Beatą Szydło. […]

 

Część propozycji Związku zostało uwzględniona, m.in.:

– objęcie działaniami osłonowymi przewidzianymi w projektach ustaw wszystkich nauczycieli samodzielnych gimnazjów,[…]

– zwiększenie kompetencji kuratorów oświaty poprzez obligatoryjne uzyskanie pozytywnej opinii kuratora oświaty wszystkich arkuszy organizacyjnych szkół i placówek w danej jednostce samorządu terytorialnego po zaopiniowaniu ich przez reprezentatywne związki zawodowe.

 

Prezydium jeszcze raz dokładnie przeanalizowało odpowiedź MEN  ws projektów ustaw. Z powodu nieuwzględnienie  istotnych postulatów doprowadziło do nadzwyczajnego spotkania z Minister Zalewską. Niektóre postulaty NSZZ „Solidarność” będą przedmiotem prac Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. […]

 

Odpowiedź MEN nie uwzględnia jednak najważniejszych postulatów NSZZ „Solidarność”, czyli przywrócenia prawa do przechodzenia nauczycieli na wcześniejsze emerytury (art. 88 KN), wydłużenia stanu nieczynnego do 12 miesięcy i wprowadzenia programu dobrowolnych odejść z zawodu za odpowiednią rekompensatą finansową.

 

O tych priorytetowych postulatach Prezydium KSOiW rozmawiało po raz kolejny z minister Anną Zalewską. Minister Zalewska stwierdziła, że zakres tych postulatów wykracza poza jej kompetencje i wymaga dużych nakładów finansowych. Decyzje w tej sprawie może ewentualnie podjąć Rada Ministrów. W związku z powyższym Prezydium KSOiW zdecydowało o wystąpieniu do premier Beaty Szydło z wnioskiem o pilne spotkanie na temat postulatów NSZZ „Solidarność”.

 

Rzecznik prasowy KSOiW NSZZ „S”

Wojciech Jaranowski

 

 

Cały komunikat  –  TUTAJ

 

Źródło: www.solidarnosc.org.pl/oswiata/

 

 

Na ten sam temat zamieszczono informacje na portalach: oswiata.abc.com i fakty.interia.pl. Oto ich fragmenty:

 

Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” chce pilnego spotkania z premier Beatą Szydło w sprawie reformy oświaty, nad którą pracuje MEN. Na spotkaniu chcieliby przedyskutować propozycje dotyczące pakietu osłonowego dla nauczycieli gimnazjów.

 

Zobacz pełną treść publikacji  „Oświatowa „S” chce pilnego spotkania z premier w sprawie gimnazjów”

 

Źródło: www.oswiata.abc.com.pl

 

 

Portal  fakty.interia.pl  zamieścił w środę, 19 października, wywiad z Ryszardem Proksą – przewodniczącym Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowanie NSZZ „Solidarność”, zatytułowany „Ryszard Proksa:  Nie mówimy, że kochamy rząd”. Oto początek tej publikacji:

 

 

To co pani minister mówi, że nikt nie straci pracy, może się zgadzać jedynie statystycznie. Natomiast patrząc praktycznie, w małych miejscowościach na pewno niemożliwe będzie zagospodarowanie wszystkich nauczycieli„. O tym, czy oświatowa „Solidarność” układa się z MEN, dlaczego związki zawodowe podzieliły się w kwestii reformy edukacji i kiedy „Solidarność” może wyjść na ulice, z Ryszardem Proksą rozmawiała Jolanta Kamińska.

 

 

Pełna treść artykułu „Ryszard Proksa:  Nie mówimy, że kochamy rząd”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.fakty.interia.pl

 Zostaw odpowiedź